Gdańsk: sobota, 15 grudnia 2018

Lidera mamy...nikomu go nie oddamy!

10 listopada 2018

Biało-Zieloni odnieśli kolejne zwycięstwo w tym sezonie! Tym razem ofiarą padła Cracovia Michała Probierza!
Początek meczu nie należał do najciekawszych. Było nerwowo i żaden zespół nie stworzył sobie żadnej dobrej sytuacji „na dzień dobry”, choć bliski tego był Konrad Michalak. W zasadzie przez kolejne minuty, poza ogólnie dobrym tempem gry, wciąż nie działo się za wiele. W 28 minucie o emocje zadbał Dusan Kuciak, który najpierw dość głupim faulem spowodował rzut karny, lecz na szczęście Lechii i swoje go obronił. Słowaka najwyraźniej to napędziło, gdyż chwilę później fenomenalnie obronił strzał bardzo bliskiej odległości. Lechistom często brakowało pomysłu w kontratakach, stąd bezsensowne strzały Kubickiego i Mladenovicia. Choć w 44 minucie do strzału przewrotką udało się dojść Flavio. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej, poza tym, że emocji było jeszcze mniej. Wyglądało to tak, jakby Lechiści kompletnie nie mieli pomysłu na sforsowanie, co warto podkreślić, dobrze funkcjonującej obrony Cracovii. Brakowało pomysłu, dokładności, precyzji. Dopiero w 70 minucie strzał po dalekim dośrodkowaniu oddał Haraslin, ale odnotowaliśmy go jedynie z braku lepszych okazji. Mimo tego, Lechii udało się uszczęśliwić kibiców na stadionie. W 79 minucie po dobrej akcji Haraslina i zagraniu w pole karne, do strzału głową doszedł Flavio i świetnie wykorzystał okazję. Było 1:0 dla Lechii! W doliczonym czasie po raz kolejny sytuację uratował Dusan Kuciak. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Biało-Zieloni wygrali 1:0 i utrzymali pozycję lidera Ekstraklasy.

LECHIA GDAŃSK – CRACOVIA 1:0 (0:0)
BRAMKI: Flavio 79’
ŻÓŁTE KARTKI: Augustyn, Kuciak, Michalak

LECHIA: Kuciak – Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Michalak (60’ Sobiech), Kubicki, Łukasik, Haraslin (86’ Vitoria) – Flavio, Arak (46’ Wolski)
Rezerwowi: Alomerović, Vitoria, Fila, Wolski, Żukowski, Makowski, Sobiech

CRACOVIA: Pesković – Siplak, Datković, Dytiatiev, Rapa, Wdowiak, Dąbrowski, Gol, Zenjov (88’ Helik), Hernandez (84’ Strózik), Cabrera (33’ Budziński)
Rezerwowi: Gostomski, Serafin, Budziński, Pestka, Helik, Stróxik, Feraresso
(rafz / lechia.gda.pl) 10 listopada 2018, 19:57

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.