Gdańsk: sobota, 15 grudnia 2018

Mamy to! Lider się umacnia! Lechia - Jagiellonia 3:2

25 listopada 2018

Lechia Gdańsk wygrała z Jagiellonią i dalej jest liderem Ekstraklasy!
Biało-Zieloni już w drugiej minucie mogli mieć dobrą okazję, lecz w ostatniej chwili piłka w polu karnym odskoczyła Haraslinowi. Kilka chwil później fantastyczną interwencją w stylu Artura Boruca popisał się Zlatan Alomerović i zatrzymał napastnika Jagiellonii w sytuacji sam na sam! W kolejnych minutach tempo meczu był dobre, ale nie szło to w parze ze stworzonymi sytuacjami strzeleckimi. Dopiero w 18 minucie okazję mieli goście, jednak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzale głową w samo okienko kolejną wspaniałą paradą popisał się Alomerović! Na sytuację dla Lechii czekaliśmy 5 minut dłużej – Biało-Zieloni przejęli piłkę pod polem karnym i po szybkiej wymianie podań Flavio oddał niestety zbyt mocny strzał ponad poprzeczkę. Trzeba przyznać, że w fantastycznej dyspozycji był bramkarz Lechii – w 30 minucie uratował zespół po raz kolejny! W 37 minucie meczu szczęście uśmiechnęło się do Biało-Zielonych! Po akcji Konrada Michalaka piłkę ręką zagrał Ivan Runje, sędzia tego nie zobaczył, lecz użył systemu VAR i podyktował rzut karny, który został pewnie wykorzystany przez Flavio! Niestety już dwie minuty później Marko Poletanović zdobył wspaniałą bramkę dla gości i doprowadził do wyrównania. Mecz nabrał szalonego tempa i w 45 minucie było już 2:1 dla Lechii! Bramkę zdobył Jarosław Kubicki! Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga część gry rozpoczęła się lepiej dla gości i już w 54 minucie zdobyli oni bramkę na 2:2. Chwilę później mogło być już 3:2, lecz Flavio Paixao nie trafił w piłkę głową po świetnym dośrodkowaniu. Na taki wynik przyszło nam trochę poczekać, ale w 67 minucie meczu świetnie z rzutu wolnego dośrodkował Mladenović, a Michał Nalepa wyskoczył najwyżej i zdobył bramkę dla Lechii! W kolejnych minutach meczu inicjatywa należała do Lechii, ale brakowało dokładności i precyzji w polu karnym. Do końca meczu Lechiści mądre pilnowali wyniku i go dowieźli! Biało-Zieloni są dalej na pierwszym miejscu w tabeli!

LECHIA GDAŃSK – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3:2 (2:1)
BRAMKI: 37’ Flavio, 45’ Kubicki - 39’, Nalepa 67’ Poletanović, 54’Novikovas
ŻÓŁTE KARTKI: Nunes – Burliga, Runje, Guilherme, Novikovas, Pospisil

LECHIA: Alomerović – Nunes, Vitoria, Nalepa, Mladenović – Łukasik, Kubicki – Michalak (63’ Makowski), Wolski (76’ Fila), Haraslin (85’ Arak), Flavio
Rezerwowi: Woźniak, Chrzanowski, Fila, Borysiuk, Żukowski, Makowski, Arak

JAGIELLONIA: Kelemen - Burliga (80’ Machaj), Runje, Mitrović, Guilherme, Romanczuk, Pospisil (87’ Klimala), Poletanović, Novikovas, Bezjak (74’ Savković), Świderski
Rezerwowi: Sandomierski, Klemenz, Savković, Lasickas, Bodvarsson, Machaj, Klimala
(rafz / lechia.gda.pl) 25 listopada 2018, 20:00

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.