Gdańsk: niedziela, 24 stycznia 2021
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Nie będzie turnieju Amber Cup 2019

21 grudnia 2018

Mający bogatą historię halowy turniej piłkarski Amber Cup nie odbędzie się na początku stycznia 2019. Impreza, na kartach której mocno zapisała się także Lechia Gdańsk, ma jednak być kontynuowana za rok.
Amber Cup narodził się w Słupsku. Od 2006 roku rozgrywano go w hali „Gryfia”. Impreza jednak rozrosła się na tyle, że postanowiono przenieść ją do Ergo Areny, która gościła trzy ostatnie edycje. W obu miejscach goszczono wielu czołowych polskich piłkarzy, nierzadko reprezentantów kraju, prezentujących swoje umiejętności w drużynach ligowych czy pokazowych. Lechia Gdańsk wygrała dwie z trzech edycji Amber Cup w Ergo Arenie, dwukrotnie triumfowała również jeszcze w Słupsku. W ostatnich latach pełniła rolę gospodarza imprezy.

W 2019 roku nie będzie miała takiej szansy. Turniej nie figuruje w kalendarzu imprez Ergo Areny, próżno także szukać jakichkolwiek śladów zapowiadających imprezę w sieci czy mediach. Już wiadomo, że po prostu się nie odbędzie.

- Oczywiście jest mi bardzo przykro, że w 2019 roku się nie spotkamy, bo jestem związany emocjonalne z tym turniejem. Wiem jednak, że dzięki tej przerwie dużo zyskamy i turniej będzie zorganizowany z jeszcze większym rozmachem, niż do tej pory. Mówi się, że taka przerwa może oznaczać całkowite zakończenie Amber Cup, ale w tym przypadku postanowiliśmy poświęcić dwa lata na przygotowanie totalnie odmienionego turnieju – zapewnił na łamach portalu SportoweFakty.wp.pl Daniel Kaniewski, pomysłodawca i wieloletni organizator Amber Cup.
(greg / lechia.gda.pl) 21 grudnia 2018, 14:52
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.038