Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Pewna wygrana z Górnikiem Zabrze

22 grudnia 2018

W ostatnim tegorocznym meczu Lechia Gdańsk rozbiła na własnym boisku Górnik Zabrze 4:0 (1:0) i z 42 punktami zimę spędzi na pozycji lidera Lotto Ekstraklasy.

Bramki dla biało-zielonych strzelili Artur Sobiech, Rafał Wolski, Filip Mladenović oraz Flavio Paixao. W 76. minucie z powodu pokazów pirotechnicznych arbiter przerwał mecz. Piłkarze zeszli do szatni, ale po kilku minutach wrócili na boisko i dograli spotkanie do końca.

W 82. minucie boisko opuścił Lukas Haraslin, a zmienił go Indonezyjczyk Maulana Vikri, dla którego był to debiut w Lechii.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 4:0 (1:0)
A. Sobiech 14’ , R. Wolski 51’, F. Mladenović 55’, F. Paixao 73’

Lechia: Kubiak - Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Kubicki, Makowski - Paixao, Wolski (64’ Michalak), Haraslin (82’ Maulana Vikiri) - Sobiech (71’ Arak).
Rezerwowi: Alomerović - Vitoria, Lipski, Fila.

Górnik: Loska - Wolniewicz, Koj, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Zapolnik (68’ Ł. Wolsztyński), Matuszek (82’ Ryczkowski), Żurkowski, Jimenez – Urynowicz (46’ Ambrosiewicz), Angulo
Rezerwowi: Bielica - Nowak, Liszka, Michalski.

Żółte kartki: Wolski – Koj.
Sędzia: Frankowski (Toruń) oraz Winkler, Kupsik.
Widzów: 9757.