Gdańsk: piątek, 23 sierpnia 2019

Nowy rok, stara Lechia, 2:1 z Pogonią!

9 lutego 2019

"Dzień dobry, Lechia Gdańsk melduje się w rozgrywkach w nowym roku" - tak można podsumować dzisiejszy mecz z Pogonią.
Mecz rozpoczął się spokojnie, ale dużo nie było trzeba do szczęścia W 8 minucie mieliśmy rzut wolny dla Lechii po faulu przed polem karnym. Do piłki podszedł Filip Mladenović precyzyjnym strzałem w samo okienko dał Lechii prowadzenie! Trzeba przyznać, że po bramce dalej nie był to mecz gatunku galaktycznych. Akcje toczyły się głównie w środkowej strefie boiska, a Lechiści starali się przede wszystkim nie stracić bramki. Mogło się to zemścić w 34 minucie, gdy początkowo sędzia Marciniak wskazał na rzut karny, ale po obejrzeniu powtórki wideo zmienił swoją decyzję i goście otrzymali jedynie rzut wolny. Do końca pierwszej połowy nie zmienił się już ani wynik meczu, ani obraz gry.

Druga połowa rozpoczęła się niestety niezbyt korzystnie. Gra dalej nie wyglądała dobrze, a w 55 minucie goście otrzymali rzut karny, a tym razem system VAR nie uratował Biało-Zielonych. Kamil Drygas pewnie posłał piłkę do bramki i było 1:1. Niestety ani wprowadzenie Michalaka w przerwie, ani Makowskiego 10 minut po niej nie wniosły żadnego ożywienia w grę Lechii. Dalej tempo było wolne i brakowało akcji ofensywnych. W takich momentach poznaje się jednak lidera. Pomimo słabej gry udało się znów wyjść na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w Olu karnym wyskoczył Flavio Paixao i było 2:1! Chwilę później po zamieszaniu pod polem karnym swoich sił próbował Makowski, ale jego strzał był minimalnie niecelny. W końcówce szansę miał jeszcze Michalak, ale nie dał rady dobrze wykończyć kontrataku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i kibice Lechii znów mogli cieszyć się ze zwycięstwa! Tak lider zaczyna rundę wiosenną!

LECHIA GDAŃSK – POGOŃ SZCZECIN 2:1 (1:0)
BRAMKI: 8’ Mladenović, 75’ Flavio – 55’ Drygas
ŻÓŁTE KARTKI: Żukowski, Flavio, Nalepa, Makowski

LECHIA: Kuciak – Fila (85’ Nunes), Nalepa, Augustyn, Mladenović – Łukasik, Kubicki, Lipski – Flavio, Żukowski (46’ Michalak), Sobiech
Rezerwowi: Alomerović, Nunes, Vitoria, Mak, Makowski, Michalak, Arak

POGOŃ: Załuska – Stec, Walukiewicz, Malec, Matynia, Guarrotexena, Drygas, Podstawski (85’ Kozulj), Majewski (80’ Żyro), Delev (75’ Kowalczy), Buksa
Rezerwowi: Bursztyn, Bartkowski, Kozulj, Żyro, Fojut, Kowalczyk, Benedyczak
(rafz / lechia.gda.pl) 9 lutego 2019, 22:28

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.