Gdańsk: piątek, 22 marca 2019

Kielecka ziemia nie jest przyjazna dla Lechii

16 lutego 2019

W historii spotkań pomiędzy Lechią Gdańsk a Koroną Kielce możemy znaleźć jedynie dwa wyjazdowe zwycięstwa Biało-Zielonych na wyjeździe.
Lechia z Koroną Kielce zagra po raz 25. w historii. Biało-Zieloni odnieśli tylko sześć zwycięstw z tego dwa wyjazdowe.

Po raz pierwszy Lechia wygrała w Kielcach z Koroną w sezonie 2010/11. Kielczanie wówczas prowadzili do 67 minuty 2:0. Wówczas bramkę samobójczą zdobył Stano, a zwycięskie trafienie Pawła Nowaka padło w 90 minucie. Wygrana 3:2 była pierwszym zwycięstwem lechistów nad Koroną w ekstraklasie.

Na kolejne wyjazdowe zwycięstwo czekaliśmy do sezonu 2012/13. Drużyna Bogusława Kaczmarka pokonała Koronę 1:0 po bramce Ricardinho. Biało-Zieloni obronili zwycięstwo, mimo, że od 26 minuty grali w "10" po czerwonej kartce dla Marcina Pietrowskiego.