Gdańsk: poniedziałek, 20 maja 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Mateusz Żukowski może być jak Krzysztof Piątek

18 lutego 2019

Krzysztof Piątek robi obecnie furorę we włoskiej Serie A, strzelając gola za golem dla AC Milan. Trener Lechii Piotr Stokowiec uważa, że potencjał na podobną karierę ma wchodzący do pierwszej drużyny biało-zielonych 17-letni Mateusz Żukowski.
Jeszcze podczas obozu w Turcji można było spodziewać się, że w pierwszym wiosennym spotkaniu Lotto Ekstraklasy w wyjściowym składzie Lechii znajdzie się właśnie Żukowski. Nie dość, że był w dobrej formie, to jeszcze do gry zdolny nie jest kontuzjowany Lukas Haraslin.

Mecz z Pogonią nie był dla 17-latka zbyt udany, choć trener go broni.

- Jestem zadowolony z postawy Mateusza w meczu z Pogonią. Został zmieniony w przerwie tylko dlatego, że miał żółtą kartkę i nie chcieliśmy ryzykować. Jestem zadowolony, ponieważ nie obciążam go nie wiadomo jakimi zadaniami. Trzeba też docenić pracę, jaką ten chłopak wykonał podczas okresu przygotowawczego. Można powiedzieć, że jest jednym z wygranych tego okresu - strzelił trzy gole, miał asystę. Pamiętajmy jednak, że do młodych zawodników trzeba mieć cierpliwość - mówi Stokowiec.

Tydzień później Żukowski nie tyle nie znalazł się w składzie na mecz z Koroną Kielce, co pojawił się na boisku dopiero w 90. minucie.

- Wszyscy patrzą na napastników przez pryzmat Krzysztofa Piątka, który wystrzelił z formą. Chciałoby się mieć drugiego takiego zawodnika. Myślę, że Mateusz ma do tego predyspozycje. W przyszłości może być drugim Krzyśkiem - twierdzi trener Lechii.

Dodajmy, że to właśnie trener Stokowiec wprowadzał Piątka do dorosłej piłki w Zagłębiu Lubin.
(mkan / lechia.gda.pl) 18 lutego 2019, 10:51
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.181