Gdańsk: sobota, 17 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Wojciechowski: Świetnie się Lechię oglądało w Kielcach

20 lutego 2019

Sławomir Wojciechowski, wychowanek Lechii i dyrektor Akademii, o szansach Biało-Zielonych na mistrzostwo Polski w rozmowie z Przeglądem Sportowym.
Dlaczego Lechia będzie mistrzem Polski?

SŁAWOMIR WOJCIECHOWSKI (dyrektor Akademii Lechii, wychowanek klubu i były piłkarz m.in. Bayernu Monachium): Prowokuje mnie pan, bo do mistrzostwa jeszcze bardzo daleka droga. Przyznaję jednak, że postawa naszej drużyny w wyjazdowym meczu z Koroną Kielce (0:0) bardzo mnie zbudowała. Dawno nie widziałem tak dobrze grającej Lechii. Już wcześniej trudno było ją krytykować, bo zbierała punkty, grała tak, jak sobie zakładała i była w tym konsekwentna oraz skuteczna, trener doskonale wiedział, czego chce od piłkarzy i to osiągał. Ale w Kielcach mimo wszystko Lechia była wyjątkowa, świetnie się ją oglądało. To był mecz pod pełną kontrolą. Do zupełnej satysfakcji zabrakło wyłącznie wygranej.

No właśnie to paradoks, bo Lechia wygrała w pierwszym meczu, ale wtedy za grę była chwalona Pogoń Szczecin (2:1).

Bo rzeczywiście nie był to specjalnie dobry występ w Lechii. Znacznie lepiej wyglądała w Kielcach.

Zabrakło szczęścia, które często dopisywało jej w jesiennych meczach?

Wiadomo, jak to jest ze szczęściem, na koniec bilans wychodzi na zero. Raz się straci pechowo gola, innym razem dostanie się rzut karny, a jeszcze innym się go nie strzeli.

Tak jak Flavio Paixao w ostatniej kolejce.

Nie będę go za to ganił. Zdarza się.

Cały wywiad
(greg / Przegląd Sportowy) 20 lutego 2019, 12:46
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034