Gdańsk: środa, 20 marca 2019

Kuba Błaszczykowski po raz ósmy na gdańskim stadionie

22 lutego 2019

Siedem meczów w reprezentacji. Wszystkie z nich były towarzyskie. Teraz czas wreszcie na walkę o ligowe punkty.
Powrót Jakuba Błaszczykowskiego do polskiej Ekstraklasy na pewno wzmógł zainteresowanie naszą ligą. Jego występ na Stadionie Energa powinien przyciągnąć dodatkowe kilka tysięcy widzów na gdański obiekt.

Prześledźmy jak do tej pory szło Kubie na naszym stadionie.

1. Polska – Niemcy 2:2, 6 września 2011. Gol Kuby na 2:1 w 90. minucie z rzutu karnego, zaraz potem zmieniony przez Szymona Pawłowskiego w pierwszym w historii meczu reprezentacji na stadionie na Letnicy.

2. Polska – Urugwaj 1:3, 14 listopada 2012. Kuba w 73. minucie zastąpił Kamila Grosickiego.

3. Polska – Dania 3:2, 14 sierpnia 2013. Kuba rozegrał cały mecz.

4. Polska – Grecja 0:0, 16 czerwca 2015. Kuba zmieniony w 60. minucie przez…swego obecnego kolegę klubowego Sławomira Peszko.

5. Polska – Holandia 1:2, 1 czerwca 2016. Kubę w 46. minucie zastąpił Bartosz Kapustka.

6. Polska – Meksyk 0:1, 13 listopada 2017. Kuba w 76. minucie zmienił Macieja Makuszewskiego.

7. Polska – Czechy 0:1, 15 listopada 2018. Kuba w 63. minucie zmienił Przemka Frankowskiego.

Jak widać dla Kuby Błaszczykowskiego gdański stadion był niespecjalnie szczęśliwy. W biało-czerwonej koszulce reprezentacji zaliczył do tej pory: cztery przegrane, dwa remisy (w tym pamiętny z Niemcami, w którym zdobył jedyną do tej pory bramkę w Gdańsku) i zaledwie jedną wygraną. Oczywiście, życzymy Kubie jak najlepiej, ale niekoniecznie tego by w sobotni wieczór poprawił bilans w barwach Wisły Kraków. Co ciekawe to właśnie podczas zgrupowania przed meczem z Litwą w Gdańsku w czerwcu 2014 roku, w którym Kuba nie wziął udziału ze względu na kontuzję nowym kapitanem kadry mianowany został Robert Lewandowski, który opaskę przejął właśnie od Błaszczykowskiego.
(MiKe / lechia.gda.pl) 22 lutego 2019, 08:31

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.