Gdańsk: czwartek, 22 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Dlaczego nie chodzisz na mecze Lechii?

23 lutego 2019

Pamiętacie otwarcie stadionu w Letnicy? Pamiętacie mecze z Lechem, Legią czy derby? Ponad dwadzieścia, nawet trzydzieści tysięcy kibiców dopingowało biało-zielonych, choć ci wcale nie byli wysoko w tabeli. A jak jest teraz?
Teraz jest istny dramat. Piłkarze absolutnie nie dają nam powodów do tego, by nie chodzić na stadion, a tymczasem na pierwszym wiosennym meczu z Pogonią Szczecin było nas tylko nieco ponad 13 tysięcy. Odliczając fanów gości (około 2 tys.) daje nam to obraz nędzy i rozpaczy.

Dlaczego? Lechia jest liderem, u siebie jeszcze nie przegrała, ma szanse na historyczny sukces, bilety są w przystępnych cenach, stadion jest piękny, a nam się nie chce chodzić na mecze?

Niby tylko Legia Warszawa i Wisła Kraków mają wyższą średnią frekwencję na własnym stadionie w tym sezonie, ale nie zmienia to faktu, że te 14 388 (średnio) fanów, uczęszczających na Stadion Energa jest wynikiem słabym, by nie powiedzieć - mizernym.

Wprawdzie daleko do dramatu z poprzedniego sezonu (średnio niespełna 11 tys. na mecz), natomiast trzeba podkreślić, że wówczas wpływ na taki, a nie inny obrót spraw miały beznadziejne wyniki.

Oczywiście, praktycznie na każdym stadionie w Polsce zauważalny jest regres pod względem frekwencji, obiekty poza paroma wyjątkami świecą pustkami. Należy zadać sobie jednak pytanie, dlaczego tak się dzieje? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie.

***

Dziś mecz z Wisłą Kraków. Ciekawe czy będzie chociaż 15 tysięcy. Bardzo wątpliwe. Panie, panowie - ruszamy po bilety!
(mkan / lechia.gda.pl) 23 lutego 2019, 10:44
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.015