Gdańsk: sobota, 17 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Łukasik: Niepotrzebnie zwróciliśmy uwagę na wynik Legii

25 lutego 2019

Piłkarze Lechii po raz kolejny zagrali przeciętny mecz, jednak udało im się go wygrać. Tym niemniej, szczególnie w pierwszej połowie z Wisłą Kraków (1:0) było sporo niedokładności, nonszalancji.
- Pierwsza połowa nie była dobra w naszym wykonaniu. Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać, a powinniśmy podejść do tego meczu z większym spokojem, cierpliwiej rozgrywać piłkę. Nie robiliśmy tego, w dodatku pomiędzy poszczególnymi formacjami tworzyły się dziury. Można powiedzieć, że sami napędzaliśmy Wisłę naszymi stratami - przyznał Łukasik.

W całym spotkaniu mnóstwo było chociażby podań wszerz boiska, które kończyły się stratą. A to jest elementarz futbolu. Nie masz pewności, nigdy nie graj wszerz.

Niemniej jednak, koniec końców udało się wygrać z Wisłą. Dokładając tego porażki zarówno Legii, jak i Jagiellonii, przewaga nad drugim zespołem w tabeli wynosi w tym momencie siedem punktów. Trener Piotr Stokowiec tonuje jednak nastroje. Twierdzi, że to nie działa na wyobraźnie zawodników.

- To faktycznie nie działa na wyobraźnie, choć uważam, że przed meczem z Wisłą niepotrzebnie zwróciliśmy uwagę na wynik z Poznania. Pewnie nikt tego otwarcie nie powie, ale ja czuję to podświadomie. Wiedzieliśmy, że Legia przegrała i rzuciliśmy się na hurra do ataku, przez co narażaliśmy się na kontry - zauważył pomocnik Lechii.

Łukasik wygląda w tym momencie na etatowego wykonawcę stałych fragmentów gry. Kiedy w poprzednim sezonie podchodził do stojącej piłki, kibice łapali się za głowy. Teraz natomiast wszystko się zmieniło. Jego dośrodkowania stanowią olbrzymie zagrożenie dla przeciwnika. Z Pogonią była asysta, w starciu z Wisłą mogły być dwie.

- Dużo pracujemy nad tym. Analizujemy mecze w Lotto Ekstraklasie i wiemy, że sporo bramek pada po stałych fragmentach gry. Jest to ważny element, natomiast cieszy mnie, że przeciwko Wiśle strzeliliśmy gola z akcji - zakończył Łukasik.
(mkan / lechia.gda.pl) 25 lutego 2019, 11:32
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.089