Gdańsk: poniedziałek, 19 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Mila: Lechia jest stabilna, konsekwentna i ma szczęście

26 lutego 2019

Były kapitan Lechii Gdańsk Sebastian Mila w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wierzy w mistrzostwo Polski Biało-Zielonych.
Czy Lechia zdobędzie mistrzostwo?

Sebastian Mila:- Biorąc pod uwagę, że ma siedem punktów przewagi i przy założeniu, że nadal będzie grać tak jak do tej pory, to zdecydowanie tak. Gdańszczanie są bardzo regularni i w porównaniu z poprzednim sezonem poprawili wszystkie elementy gry.

Dwa lata temu, po 23. kolejkach, biało-zieloni również byli liderem. Wtedy nie udało się zostać mistrzem. Co się od tamtego czasu zmieniło?

- Ekstraklasa była bardziej wyrównana. Lechia nie spisywała się tak dobrze przede wszystkim w obronie, która stała się najsilniejszą formacją drużyny, najlepszą w lidze. Zawodnicy grają blisko siebie, nie pozwalają na wiele rywalom. Lechia straciła tylko 18 bramek, z czego osiem w dwóch meczach z Wisłą Kraków i Zagłębiem Lubin. Spora w tym zasługa trenera Piotr Stokowca, jego zajęć, w których brałem udział, motywacji i dobrze wkomponowanych w zespół wzmocnień pokroju Jarosława Kubickiego. Szkoleniowiec mądrze zbudował drużynę, która jest niesamowicie skuteczna. Jednym z najlepszych strzelców jest Flavio Paixao. Świetnie gra również Lukaš Haraslin. Trzeba też podkreślić, że w gdańskiej ekipie występuje wielu Polaków, co nie jest oczywiste w innych klubach ekstraklasy. Lechia jest stabilna, konsekwentna i ma szczęście. Tego zabrakło przed dwoma laty.

Cała rozmowa
(greg / Przegląd Sportowy) 26 lutego 2019, 22:36
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.097