Gdańsk: czwartek, 23 maja 2019

Lechia awansowała do półfinału Pucharu Polski!

27 lutego 2019

Piłkarze Lechii pokonali na wyjeździe Górnik Zabrze 2-1 i tym samym awansowali do półfinału Pucharu Polski.
Oba zespoły przystąpiły do środowego spotkania w bardzo silnych składach. Trenerzy potraktowali poważnie pucharowe starcie, dzięki czemu emocji nie brakowało.

Dla postronnych widzów mecz ten był niezwykle interesujący. Nie było wzajemnego murowania się, a nieustanne ataki - raz z jednej, raz z drugiej strony. Inna sprawa, że Górnik sam z siebie raczej nie potrafił skonstruować sensownej akcji ofensywnej. Tu jednak z pomocą przychodzili biało-zieloni. W defensywie - tzw. pełna elektryka.

Porażająca była liczba strat na własnej połowie, które napędzały gospodarzy. Sam Igor Angulo miał dwie stuprocentowe sytuacje do zdobycia bramki. Było nerwowo, pachniało golem dla Górnika, ale miejscowi nie skorzystali z danych im prezentów.

Lechia natomiast nie miała zbyt wielu klarownych sytuacji. Było sporo dośrodkowań, natomiast brakowało wykończenia, lepszego zachowania się w polu karnym, mądrzejszej decyzji. Na szczęście niemoc trwała tylko do 33. minuty, gdy kapitalnym strzałem z dystansu popisał się rozgrywające dobre zawody Michał Mak.

Lechia w drugiej połowie mogła grać po swojemu, czyli oddać piłkę przeciwnikowi i niech ten się martwi jak atakować. Gdańszczanie cofnęli się bardzo. Może nawet za bardzo, przez co Górnik mógł oddać parę strzałów z dystansu, lecz za każdym razem na posterunku był Zlatan Alomerović (bardzo dobry występ).

Górnik nie potrafił wyrównać, został zaś skarcony w końcówce. Po jednym z kontrataków precyzyjnym strzałem zza pola karnego prowadzenie podwyższył młodziutki Tomasz Makowski.

A mogło być nawet wyżej, gdyby rezerwowy Konrad Michalak wykorzystał sytuację sam na sam. Tymczasem w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Igor Angulo zmniejszył rozmiary porażki, precyzyjnie strzelając z rzutu karnego.

Lechia zagra więc w półfinale Pucharu Polski. Z kim? Tego jeszcze nie wiemy, gdyż kolejne mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną dopiero za dwa tygodnie.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1-2 (0-1)
Bramki: Angulo (90. - karny) - Mak (33.), Makowski (85.)

Górnik: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Koj - Mystakidis (59. Ł.Wolsztyński Ż), Matras, Gwilia (84. Suarez), Ambrosiewicz (59. Baidoo), Jimenez - Angulo.

Lechia: Alomerović - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Mak (58. Michalak), Łukasik, Kubicki, Makowski Ż, Flavio Paixao (90. Żukowski) - Sobiech (71. Arak).
(mkan / lechia.gda.pl) 27 lutego 2019, 22:26

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.