Gdańsk: sobota, 17 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Reaktywacja Michała Maka. W najlepszym momencie

2 marca 2019

Na gola w oficjalnym meczu Michał Mak czekał trzy lata. "Odpalił" w najlepszym możliwym momencie, gdyż walnie przyczynił się do awansu Lechii do półfinału Pucharu Polski.
Czekał, czekał... i w końcu doczekał się kolejnego trafienia dla Lechii po trzech latach. Michał Mak efektownie huknął lewą nogą z dystansu w pucharowym meczu z Górnikiem Zabrze. M.in. dzięki temu biało-zieloni awansowali do półfinału Pucharu Polski. Ile dokładnie czekał na tego gola? Trzy lata, 1096 dni.

W międzyczasie prześladowały go kontuzje, kolejni trenerzy nie widzieli go w składzie Lechii. Był wypożyczany - najpierw do Arminii Bielefeld, a następnie do Śląska Wrocław. Podczas pobytu we Wrocławiu udało mu się strzelić jednego gola, natomiast był to jedyny pozytywny akcent z udziałem Maka w ostatnim czasie.

- Długo nie było mnie w wyjściowym składzie, ale mimo to nie poddawałem się. Ciężko trenowałem, dawałem z siebie maksa podczas obozu przygotowawczego i cieszę się, że w końcu to zaprocentowało. Chcę pokazać, że Mak jeszcze coś w Lechii znaczy - powiedział zawodnik.

Mak dał argumenty trenerowi Piotrowi Stokowcowi, by ten częściej na niego stawiał. To niezwykle ważne, szczególnie obecnie, gdy na skrzydłach w Lechii nie jest zbyt kolorowo w obliczu niedawnej kontuzji Lukasa Haraslina.

Można powiedzieć, że obecność Słowaka na ławce rezerwowych w Zabrzu podziałała motywująco na Maka, który zagrał najlepszy mecz od wielu miesięcy.

Mak został nagrodzony za cierpliwość, ale nie może spocząć na laurach. Już w poniedziałek kolejny mecz Lechii - tym razem w Lubinie (godz. 18). Udało się awansować do półfinału Pucharu Polski, teraz pora na zwycięstwo w lidze i utrzymanie siedmiopunktowej przewagi nad Legią Warszawa.
(mkan / lechia.gda.pl) 2 marca 2019, 12:18
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.048