Gdańsk: poniedziałek, 20 maja 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Kierownik Lechii ds. biletów o stadionowej frekwencji

2 marca 2019

– Nikogo w klubie średnia frekwencja nie będzie satysfakcjonować, póki nie zbliżymy się do zapełnienia całego stadionu – mówi Tomasz Mielewczyk, kierownik Działu Sprzedaży Biletów w Lechii Gdańsk w rozmowie z Weszło.com
Przed tygodniem poruszyliśmy temat słabej frekwencji na meczach Lechii. Dlaczego nie chodzisz na mecze Lechii?

W podobnym tonie jest także artykuł na portalu Weszlo.

[fragmenty]

– Nikogo w klubie średnia frekwencja nie będzie satysfakcjonować, póki nie zbliżymy się do zapełnienia całego stadionu – zapewnia Tomasz Mielewczyk, kierownik Działu Sprzedaży Biletów w Lechii Gdańsk. – Oczywiste jest, że obecna średnia nie jest dla nikogo zadowalająca. Jesteśmy po bardzo słabym sezonie, w którym rzeczywiście nadszarpnęliśmy zaufanie naszych kibiców. Jest ono w tym momencie skutecznie odbudowywane, ale na to potrzeba też czasu. Dlatego frekwencję z meczu z Wisłą Kraków rozpatrujemy nie jako porażkę, ale jako frekwencję niesatysfakcjonującą. Nikt w klubie nie spodziewał się cudów frekwencyjnych po tym meczu.

– Sezon 2016/2017 był jak do tej pory najlepszym sezonem Lechii pod kątem średniej widowni na Energa Stadionie – zauważa Tomasz Mielewczyk. – W sezonie tym Lechia praktycznie od końca sierpnia była na pierwszym miejscu w tabeli. Aż do końca lutego, kiedy zaczęła osuwać się poza pierwszą trójkę. To w tym sezonie padł zresztą rekord frekwencji: 37220 osób. O dziwo, ludzie pamiętają bardziej rekord z 2015 roku, gdy na meczu było ponad 36 tysięcy osób. Zapewne wpływ na to miała zorganizowana podczas spotkania kartoniada. Takie obrazki i atmosferę zapamiętuje się na lata. Chętnie organizowalibyśmy tego typu atrakcje co mecz, ale podstawowym wymogiem jest tu właśnie zapełniony stadion.

– Porównywanie między sobą sezonów nie ma też zbytnio sensu. W sezonie 2014/2015 miały miejsca zmiany właścicielskie i transfery bardzo znanych nazwisk, między innymi Sebastiana Mili. Kibice wiązali z tym wielkie nadzieje. Warto też zaznaczyć, że w tym sezonie, do końca marca, kiedy rozegranych zostało 25 kolejek włącznie, średnia wynosiła nieco ponad trzynaście tysięcy ludzi – czyli mniej niż obecnie. To końcówka sezonu i runda finałowa wyniosły średnią do poziomu ponad szesnastu tysięcy – dodaje dyrektor.

Cały artykuł na portalu Weszlo.com
(raz / Weszlo.com) 2 marca 2019, 20:07
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034