Gdańsk: poniedziałek, 20 maja 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Jak Lechia wytrzyma granie co trzy dni?

4 marca 2019

Dzisiejszy mecz Lechii w Lubinie (godz. 18) będzie dużym sprawdzianem dla ekipy Piotra Stokowca. Nie tylko dlatego, że Zagłębie to zawsze groźny zespół. Również dlatego, że to spotkanie zakończy mały maraton.
Tydzień temu w sobotę biało-zieloni pokonali Wisłę Kraków (1-0). W środę ograli w Pucharze Polski Górnika Zabrze (2-1), a dziś zagrają z Zagłębiem. Będzie to test dla gdańskiego zespołu i niejako weryfikacja tego czy kadra jest wystarczająco liczna, by udźwignąć ciężar grania co trzy dni.

Szkoleniowiec wielokrotnie powtarzał, że chciałby rotować składem, jednak nie za bardzo ma ku temu możliwości. W Zabrzu na ławce był Lukas Haraslin, natomiast nie było potrzeby, by pojawiał się na boisku. Niewykluczone, że w Lubinie już wystąpi. Czy od początku? Prawdopodobnie nie i po raz kolejny ujrzymy Michała Maka, który wydaje się być w dobrej formie.

Tak naprawdę znaki zapytania zaczynają się już w bramce. W lidze fantastycznie spisywał się do tej pory Dusan Kuciak, lecz w Pucharze Polski wybornie wręcz spisał się Zlatan Alomerović. Sztab szkoleniowy będzie miał niemały ból głowy na kogo z nich postawić.

Pozostałe pozycje prawdopodobnie zostaną bez zmian. Trudno sobie wyobrazić, by miejsce w składzie stracił któryś z obrońców, a tym bardziej wyżej ustawionych zawodników.

Ten mecz pokaże jak Lechia jest przygotowana do rundy wiosennej. O poziom sportowy można być spokojnym, natomiast ciekawi jesteśmy postawy pod względem motorycznym.

Odnośnie poziomu sportowego - wygrana pozwoli Lechii utrzymać siedmiopunktową przewagę nad Legią Warszawa, która w piątek wygrała swój mecz. Jakakolwiek strata punktów przez biało-zielonych będzie sporym rozczarowaniem.
(mkan / lechia.gda.pl) 4 marca 2019, 11:09
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.007