Gdańsk: niedziela, 26 maja 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Filip Mladenović piłkarzem lutego w Lotto Ekstraklasie

7 marca 2019

Obrońca Lechii prezentował się wybornie w lutym i został wyróżniony tytułem piłkarza miesiąca.
Nietrudno o pochwały, gdy jest się podstawowym zawodnikiem niekwestionowanego lidera, członkiem zespołu, który wykręcił sięgającą trzynastu kolejek serię bez porażki. Gra serbskiego obrońcy w lutym zasłużyła jednak na szczególne uhonorowanie.

Pod uwagę przy wyborze Piłkarza Lutego brano osiągnięcia z 21., 22. i 23. kolejki. W tym czasie Lechia zaliczyła dwa zwycięstwa i jeden remis, budując jednocześnie solidną przewagę punktową nad rywalami w walce o tytuł. Filip Mladenović był w tych meczach motorem napędowym gdańszczan. Choć jako boczny obrońca ma szereg innych zadań, to w obu wygranych spotkaniach wpisywał się na listę strzelców. W dodatku w starciu z Wisłą Kraków jego trafienie było decydujące.

W sumie przez ten okres oddał pięć strzałów na bramkę rywali i wszystkie były celne. Zanotował też 114 celnych podań na 149 prób, co daje skuteczność 76,5%. Warto podkreślić, że choć nie zaliczył żadnej asysty, to miał dwa udane podania kluczowe. W fazie defensywnej Mladenović odznaczył się pięcioma odbiorami. Przebiegł łącznie ponad 33 km, a jeśli chodzi o prędkość biegu, to w każdym meczu plasował się w czołówce. Najwyższy wynik – 33,76 km/h – osiągnął przeciwko Wiśle Kraków, gdy był drugim najszybszym graczem na boisku.

W całym sezonie tylko Flavio Paixao i Lukas Haraslin mocniej przyczynili się do dorobku bramkowego Lechii. Filip Mladenović ma już sześć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej, na co złożyły się trzy bramki i trzy asysty.

To druga w tym sezonie nagroda dla jednego z graczy gdańskiego klubu. Wyboru piłkarza miesiąca tradycyjnie dokonali sami zawodnicy oraz kibice. Serb zwyciężył dzięki głosom przedstawicieli drużyn, od których otrzymał pięć głosów. Na drugim miejscu znalazł się Igor Angulo z Górnika Zabrze, a podium zamknęli ex aequo Javi Hernandez z Cracovii i Kamil Drygas z Pogoni Szczecin. Pozostały głosy otrzymali Flavio Paixao, Janusz Gol, Michal Pesković, Frantisek Plach i Airam Cabrera.
(mkan / Ekstraklasa S.A.) 7 marca 2019, 11:32
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.054