Gdańsk: sobota, 17 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Kiedy przełamanie Artura Sobiecha?

9 marca 2019

Od napastnika wymaga się bramek, a tymczasem Artur Sobiech na wiosnę nie trafił do siatki przeciwnika ani razu. Kiedy nastąpi przełamanie?
- Każdy napastnik, który nie strzela bramek, musi się liczyć z krytyk, natomiast my jako zespół patrzymy na to całościowo. Artur jest naszym ważnym ogniwem. W każdym meczu na wiosnę był bardzo blisko strzelenia gola. Wspólnie pracujemy, by poprawić skuteczność - podkreśla trener Piotr Stokowiec.

Szkoleniowiec wielokrotnie mówił w wywiadach (szczególnie jesienią), że czeka na zimowy okres przygotowawczy, że Artur będzie po nim w formie, jakiej się od niego oczekuje. Tymczasem póki co nie wygląda to zbyt kolorowo. Często jest niewidoczny w meczach, a gdy już dochodzi do sytuacji, to je marnuje.

- Bardzo go cenię, widzę jak dużo daje drużynie. Nie mogę ocenić go negatywnie. Wiem, że z faktami trudno dyskutować. Statystyki powinny być lepsze. Zapewniam jednak, że mocno pracujemy, by dorobek strzelecki był bardziej okazały - mówi Stokowiec.

Czy słabsza forma Sobiecha może sprawić, że straci on miejsce w składzie, na środek ataku przesunięty zostanie Flavio Paixao, a na skrzydle ujrzymy Lukasa Haraslina?

- Szukamy rozwiązań optymalnych dla drużyny. Spokojnie. Najważniejsze mecze jeszcze przed nami i głęboko wierzę, że z Artura będziemy mieli jeszcze sporo pożytku. Nie zapominajmy, że napastnik żyje z dobrej gry całej drużyny i z podań - zakończył trener Lechii.

Przypomnijmy, że Sobiech strzelił w tym sezonie cztery ligowe bramki. Okazja do podreperowania dorobku już w poniedziałek. Lechia zagra na Stadionie Energa Gdańsk z Wisłą Płock. Początek o godz. 18.
(mkan / lechia.gda.pl) 9 marca 2019, 15:01
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.040