Gdańsk: niedziela, 26 maja 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Wisła zapłaci kilkaset tysięcy za występ Borysiuka?

10 marca 2019

Do ostatnich godzin przed meczem będą decydować się losy występu w Gdańsku Ariela Borysiuka. Wszystko przez to, że defensywny pomocnik jest wypożyczony do końca sezonu z drużyny najbliższego rywala Nafciarzy – Lechii Gdańsk.
Jak ustalił Przegląd Sportowy, istnieje kwota, która sprawi, że Borysiuk wystąpi w tym spotkaniu. Wisła musiałby wpłacić na konto gdańszczan sumę liczoną w setkach tysięcy złotych.

– To prawda, jest taka klauzula – mówi wiceprezes płocczan Tomasz Marzec.

– W poprzednim sezonie podobną sytuację mieliśmy z Konradem Michalakiem. Był wtedy wypożyczony z Legii. Za jego występ musieliśmy wówczas zapłacić milion złotych. Konrad w meczach z Legią nie zagrał. Teraz kwota jest niższa, ale również nie jest mała – dodał wiceprezes.

Borysiuk świetnie zagrał w ostatnim spotkaniu Wisły z Cracovią (3-2). Strzelił pięknego gola z dystansu, a w momencie, gdy usunięty z boiska po czerwonej kartce został stoper Adam Dźwigała, do końca meczu grał na pozycji środkowego obrońcy i również na niej spisał się bardzo dobrze.

– Decyzję, co do występu Ariela będziemy musieli podjąć wspólnie ze sztabem szkoleniowym. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji w tabeli i każdy punkt jest dla nas na wagę złota. Trzeba się jednak zastanowić czy warto ponosić takie koszty – kończy Marzec.

Wiele wskazuje na to, że w Gdańsku do dyspozycji trenera Jose Antonio Vicuny będą za to: Ricardinho i Giorgi Merebaszwili. Obaj opuścili dwa poprzednie mecze Wisły, ale w ostatnich dniach już trenowali.

Nie zagrają natomiast pauzujący za czerwoną kartkę Adam Dźwigała oraz zdyskwalifikowany na pół roku Cezary Stefańczyk.
(mkan / Przegląd Sportowy) 10 marca 2019, 10:33
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.006