Gdańsk: niedziela, 21 lipca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

22 marca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Lechii Gdańsk

19 marca 2019

22 marca odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Lechia Gdańsk S.A.
Porządek obrad przewiduje zmianę we władzach spółki oraz podwyższenie kapitału.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, iż istnieje możliwość, że zarówno do Zarządu jak i Rady Nadzorczej Lechia SA będą kandydować osoby desygnowane przez akcjonariuszy mniejszościowych. W chwili obecnej miejsce w zarządzie przysługujące tzw. strażnikom pieczęci pozostaje nieobsadzone.

Jak dotychczas nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie podwyższenia kapitału spółki. Udziałowcy mniejszościowi nie wyrażają zgody na konwersję długu na nowe akcje. Ta operacja zniwelowałaby dług spółki wobec właściciela klubu firmy Advancesport AG z Kolonii. Jednocześnie, dzięki temu zabiegowi, struktura własnościowa klubu stałaby się bardziej korzystna dla akcjonariusza większościowego.

Możliwe są różne scenariusze pośrednie, tym bardziej że wszystkim zainteresowanym zależy na licencji uprawniającej do udziału w europejskich pucharach w sezonie 2019/20.
(greg / lechia.gda.pl) 19 marca 2019, 13:53
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.040