Gdańsk: czwartek, 18 lipca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Przed Lechią seria meczów prawdy

25 marca 2019

Już tylko cztery mecze zostały do końca fazy zasadniczej sezonu 2018/19 w Lotto Ekstraklasie. Piłkarze Lechii mają dwa punkty przewagi nad drugą w tabeli Legią Warszawa, jednak biało-zieloni mają też dużo cięższy terminarz od stołecznego zespołu.
Przejdźmy do konkretów.

Mecze Lechii: Piast (dom), Arka (wyjazd), Lech (dom), Cracovia (wyjazd)

Mecze Legii: Wisła Kraków (wyjazd), Jagiellonia (dom), Górnik (wyjazd), Pogoń (dom).

Warto jednak podkreślić, że cztery kolejki rozegrane zostaną na przestrzeni dwóch tygodni. 28. seria gier będzie mieć miejsce w środku tygodnia. Poza tym, Lechia w międzyczasie uda się jeszcze do Częstochowy na półfinał Pucharu Polski (10 kwietnia), co może być dodatkowym utrudnieniem.

Wracając do terminarza - zarówno Lechię, jak i Legię czekają dwa mecze na własnym stadionie oraz dwa na wyjeździe. Gdańszczanie już w najbliższy piątek (godz. 20.30) podejmą przed własną publicznością zespół Piasta Gliwice, który jest w rewelacyjnej formie (5 wygranych z rzędu), następnie pojadą do Gdyni na derby Trójmiasta. Tu warto zatrzymać się na moment, bo nawet jeśli Arka zdobyła w 2019 roku zaledwie punkt, to w tego typu starciach wszystko może się zdarzyć. Na pewno nie będzie to spacerek. Potem jest mecz z będącym w kryzysie Lechem Poznań, natomiast drużyna ta może odpalić w każdym momencie - tu również nikt nie ma prawa przypisywać sobie zbyt wcześnie trzech punktów. Na koniec rundy zasadniczej ekipa Piotra Stokowca uda się zaś do Krakowa na spotkanie z Cracovią, która jest jedną z lepiej grających w piłkę drużyn w lidze w tym roku.

Każdy scenariusz jest możliwy, natomiast naszym zdaniem Lechia zdobędzie do końca rundy zasadniczej 6 lub 7 punktów (mając w pamięci wyjazd do Częstochowy).

***

Jak wygląda sytuacja w przypadku Legii Warszawa? Okazja do straty punktów nadarza się już w najbliższej kolejce. Wyjazd do Krakowa na mecz z rozpędzoną Wisłą (6-2 w Kielcach oraz zwycięskie derby) nie będzie należeć do najprzyjemniejszych w tym sezonie. Zresztą podobnie jak domowa konfrontacja z Jagiellonią Białystok. Mimo iż podopieczni Ireneusza Mamrota ostatnio nie przekonują, to jednak mówimy o aktualnym wicemistrzu Polski. Tak jak w przypadku Lecha - mogą odpalić nawet jutro. Następnie legioniści udadzą się do Zabrza, gdzie nigdy nie gra im się łatwo. Na zakończenie rundy zasadniczej Legię czeka domowa potyczka z Pogonią Szczecin, aktualnie - według opinii wielu ekspertów - najlepiej grającą drużyną w Polsce.

W naszej ocenie Legia zdobędzie w tych meczach 7 lub 9 punktów.

Oczywiście są to jedynie nasze rozważania i dywagacje. Na koniec i tak wszystko zweryfikuje boisko, natomiast trudno sobie wyobrazić (patrząc realnie), by Lechia po 30. kolejkach miała większą przewagę nad Legią niż ma obecnie.

Przed biało-zielonymi mecze prawdy, które pokażą czy ta drużyna jest gotowa do walki o mistrzostwo Polski.
(mkan / lechia.gda.pl) 25 marca 2019, 13:46
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013