Gdańsk: środa, 17 lipca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Stokowiec: Piast? Najtrudniejszy rywal w tym roku

27 marca 2019

Piłkarze Lechii wracają do gry po przerwie reprezentacyjnej. W piątek o godz. 20.30 biało-zieloni w hicie kolejki zagrają u siebie z Piastem Gliwice.
Według opinii wielu ekspertów zarówno Lechia, jak i Piast należą do dwójki największych wygranych tego sezonu. To dwie rewelacje rozgrywek, na które latem nikt nie stawiał. Obecnie Lechia jest pierwsza w tabeli, Piast zajmuje trzecią lokatę, a przecież w poprzednim sezonie oba te zespoły do samego końca broniły się przed spadkiem.

- Piast przechodzi podobną metamorfozę do nas. W poprzednim sezonie razem otarliśmy się o sportową śmierć - mam tu na myśli spadek z ligi - mówi trener Stokowiec.

- Czy jestem zaskoczony ich postawą w tym sezonie? Nie jestem. Mają dobrego trenera, są bardzo konsekwentni w tym, co robią. To stabilny zespół, który pokazuje jak należy punktować. Uważam, że będzie to nasz najtrudniejszy rywal w tym roku. Spodziewam się dobrego, taktycznego meczu - dodał trener Lechii.

Co istotne, Piast jest niezwykle groźny w każdym sektorze boiska. Nie ma tam jednego wybitnego strzelca, a za zdobywanie bramek odpowiada paru zawodników. W Lechii jest Flavio Paixao (14 goli), natomiast w Piaście po pięć trafień mają Piotr Parzyszek oraz Joel Valencia, a następnie jest spora lista piłkarzy z czterema i trzema bramkami.

- Rzeczywiście, Piast jest zespołem nieprzewidywalnym w ofensywie. Mogą zaatakować zarówno środkiem boiska, jak i skrzydłami. Jest w czołówce drużyn dośrodkowujących w pole karne. Nie można sobie pozwolić na chwilę rozluźnienia. Mają rosłych napastników, którzy dobrze grają w powietrzu, potrafią do tego grać kombinacyjnie. To stabilny zespół i ciężko jest się przebić przez ich defensywę. Potrzeba dobrego planu taktycznego - podsumował trener Stokowiec.
(mkan / lechia.gda.pl) 27 marca 2019, 19:22
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.042