Gdańsk: środa, 17 lipca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Czterech piłkarzy Lechii zagrożonych pauzą w derbach

28 marca 2019

Flavio Paixao, Michał Nalepa, Błażej Augustyn oraz Michał Mak muszą uważać w piątkowym meczu z Piastem Gliwice. Jeśli któryś z nich zobaczy w tym spotkaniu żółtą kartkę, nie zagra we wtorkowych derbach Trójmiasta z Arką Gdynia.
O ile absencja Maka nie będzie wielkim dramatem, o tyle brak trzech pozostałych piłkarzy przyprawi o spory ból głowy trenera Piotra Stokowca. Mowa przecież o absolutnie kluczowych zawodnikach Lechii, mających olbrzymi wpływ na osiągane wyniki.

Flavio strzelił 14 z 40 bramek zdobytych w tym sezonie przez gdański zespół. Z kolei Nalepa z Augustynem tworzą szczelny blok defensywny. Temu drugiemu czasem zdarzają się proste, niewytłumaczalne wręcz błędy, jednak w przekroju całego sezonu trzeba postawić przy nim plus.

Jednak w Lechii nikt nie kalkuluje. Nie będzie żadnego oszczędzania się, odstawiania nogi.

- Wychodzimy na boisko, wykonujemy swoje zadania. Wiadomo, że każdy z nas chce zagrać w derbach, bo jest to dla nas wszystkich najważniejszy mecz w sezonie, natomiast w trakcie meczu nie możemy myśleć o tym czy mamy kartkę czy nie - przyznał Augustyn, któremu niedawno automatycznie przedłużył się kontrakt z Lechią przez rozegranie odpowiedniej liczby minut.

- Jestem w wieku [31 lat - red.], w którym każdy rok kontraktu daje zabezpieczenie mi, a także mojej rodzinie. Dlatego jestem szczęśliwy - zakończył obrońca Lechii.
(mkan / lechia.gda.pl) 28 marca 2019, 16:44
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.063