Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Lechia skuteczna do bólu. Wygrana z Piastem 2:0

29 marca 2019

W spotkaniu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lechia Gdańsk wygrała u siebie z Piastem Gliwice 2:0 (2:0).

Lechia objęła prowadzenie już w 6. minucie, po centrze Lukasa Haraslina z rzutu rożnego i złym wybiciu rywali piłka trafiła do Kubickiego, po którego zagraniu w pole karne zbyt krótko piąstkował bramkarz Frantisek Plach. Do futbolówki dopadł obrońca biało-zielonych Błażej Augustyn i strzałem z woleja umieścił ją w siatce. Cztery minuty po utracie gola po strzale Tomasza Jodłowca mógł być remis ale piłka minimalnie minęła bramkę Lechii.

W 32. minucie Lechia podwyższyła rezultat meczu. Po krótko rozegranym rzucie wolnym z lewej strony przez Daniela Łukasika i Filipa Mladenovicia dośrodkowywał ten drugi, a celną główką bramkarza Piasta pokonał Michał Nalepa.

Kilka minut później kontaktową bramkę mogli strzelić gliwiczanie, jednak w sytuacji sam na sam lepszy od Piotra Parzyszka był bramkarz biało-zielonych Dusan Kuciak!

Na początku drugiej połowy groźnie z dystansu uderzał pomocnik gospodarzy Daniel Łukasik, jednak dobrze interweniował Plach. Groźnie atakował również zespół z Gliwic, ale najpierw Parzyszek trafił w słupek, a następnie uderzenie Jodłowca obronił Kuciak.

W 89. minucie trzecią bramkę mógł zdobyć wprowadzony z ławki Artur Sobiech, ale trafił w Placha i wynik nie uległ już zmianie. Z dorobkiem 56 punktów Lechia zajmuje 1. miejsce w tabeli z przewagą pięciu nad Legią, która w niedzielę zagra z Wisłą Kraków.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:0 (2:0)
B. Augustyn 6’ , M. Nalepa 32’

Lechia: Kuciak - Nunes, Augustyn, Nalepa, Mladenović - Łukasik, Kubicki, Makowski - M. Mak (59' Sobiech), F. Paixao (kpt) (90+2’ Arak), Haraslin (67' Fila).
Rezerwowi: Alomerović - Lipski, Michalak.

Piast: Plach – Pietrowski (71’ Mateusz Mak), Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Hateley, Jodłowiec (82’ Badia) - Konczkowski, Dziczek, Felix – Parzyszek (74’ Papadopulos)

Rezerwowi: Szmatuła - Sokołowski, Mokwa, Byrtek.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 15. 073.
(pd / lechia.gda.pl) 29 marca 2019, 22:23