Gdańsk: środa, 24 lipca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Stokowiec: Traktowanie trenerów w Polsce to skandal

2 kwietnia 2019

Na początku konferencji prasowej po meczu Arka - Lechia odniósł się do sytuacji zwolnienia trenera gospodarzy tuż przed pierwszym gwizdkiem.
Piotr Stokowiec (Lechia):
- Zacznę od tego, że jak są traktowani trenerzy ostatnio w Polsce to jest jeden wielki skandal. Nie chce mi się nawet komentować meczu. Tak wizerunku polskiej piłki nie zbudujemy. Ja wiem, że Arka jest w trudnej sytuacji, inne kluby także. Natomiast jakiś szacunek dla trudnego zawodu trenera się należy.

- Zarówno jedna, jak i druga drużyna może powiedzieć, że punkt dla niej jest szczęśliwy. Taka jest piłka. Tak się gra. Na Sosnowcu też mogliśmy przegrać 1:3 lub wygrać 3:0. Mecz mógł „iść” w dwie strony. Zawodnicy walczyli, zostawili serce na boisko całe serce, nie było łatwo zremisować mecz 0:0. Nie będę zasłaniał się stanem murawy czy innymi czynnikami, zagraliśmy słabiej, ale nie mam pretensji do swoich zawodników, zostawili kawał zdrowia. Może czasami brakuje nam umiejętności. Zawodnicy zrobili wszystko, aby ten mecz wygrać. Myślę, że zakończył się on sprawiedliwym wynikiem.

- Obydwaj nasi bramkarze, Dusan jak i Zlatan bronią dobrze. Wymowne jest to, ile mamy meczów „na zero” z tyłu. Cała drużyna na to pracuje. Kuciak jest w znakomitej formie i można zadać sobie pytanie dlaczego nie wyszło mu w Anglii. Ma wszystko.

- Arka nas niczym nie zaskoczyła, tak jak my nie zaskoczyliśmy dzisiaj Arki. Trudno o piękny futbol. Nie było pięknego budowania akcji. Było wiele przypadkowości, uczulaliśmy na to zawodników. Arce mecz ze Śląskiem nie wyszedł. Brakowało im dziś kropki nad „i” i mamy dużo materiału do analizy. Nie chcę dawać wykładów na temat Arki, zabrakło im tego czegoś. Nam też zabrakło dziś zdecydowanie więcej, niż tego co byśmy chcieli.

- Wiemy, że derby rządzą się swoimi prawami. Cieszę się z meczu na "zero" z tyłu. Mieliśmy sytuacje Araka, Sobiecha czy Haraslina i mogliśmy się pokusić o zwycięstwo, ale pamiętajmy, że z takiej ładnej gry można niewiele wynieść, a wynik nie zawsze jest sprawiedliwy. Dopisujemy jeden punkt i myślimy o Lechu Poznań. Ten mecz się skończył, i nie ma już żadnych dywagacji. Zadbajmy o dobry stan murawy.

- Nie byłem zadowolony z postawy Konrada Michalaka. On żyje z podań, żyje z dobrego schematu gry. Dzisiaj to nie funkcjonowało. Zabrakło nam uwolnienia, podań na wolne pole. Będą kolejne mecze. Każdy zawodnik jest dla nasz ważny. Dogłębna analiza zostanie wykonana w szatni między nami. Wymagam od niego znacznie więcej.
(greg / lechia.gda.pl) 2 kwietnia 2019, 23:59
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.037