Gdańsk: czwartek, 18 lipca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Stokowiec: Mówiłem, że będziemy grać lepiej w piłkę

7 kwietnia 2019

Lechia wygrała 1-0 z Lechem Poznań po niezłym meczu. Bramek mogło być więcej, jednak brakowało skuteczności lub ostatniego podania. Niemniej wszyscy w Gdańsku mogą być zadowoleni z kolejnych trzech punktów.
- Chcieliśmy od samego początku przejąć kontrolę nad meczem i to nam się udało. Przede wszystkim chcieliśmy grać w piłkę. Lech przez dziennikarzy był skazywany na pożarcie, ale przez nas [trenerów] ten zespół jest szanowany. Uważam, że Lech zagrał w Gdańsku bardzo dobry mecz. Byliśmy świadkami dobrego widowiska i mam nadzieję, że kibice będą jeszcze liczniej przychodzić na stadion - podsumował spotkanie trener Piotr Stokowiec.

Całe spotkanie na ławce przesiedział podstawowy dotychczas piłkarz Lechii Daniel Łukasik, z kolei Flavio Paixao wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie. Do tego momentu byli to zawodnicy nie do ruszenia, ale rozumiemy, że trzeba rotować składem, grając co trzy dni. Rewelacyjnie zastąpił go natomiast Patryk Lipski.

- Cieszy mnie zero z tyłu, bo najtrudniej jest wygrać mecz 1-0. Ta konsekwencja i cierpliwość jest bardzo trudna dla naszych przeciwników. Ja mówiłem, że będziemy grali lepiej w piłkę i tak się dzieje. Dużo do naszej gry ofensywnej wniósł Patryk Lipski, a ja się nie przejmuję statystykami. Mamy plan na każde spotkanie, najważniejsza statystyka to jedna bramka więcej od przeciwnika i trzy punkty. Decyzje personalne były oczywiste, tak czuję ten zespół. Dawno nie miałem tak świadomej drużyny - dodał szkoleniowiec.
(mkan / lechia.gda.pl) 7 kwietnia 2019, 00:55
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.163