Gdańsk: czwartek, 25 kwietnia 2019

LECHIA W FINALE PUCHARU POLSKI!

10 kwietnia 2019

Piłkarze Lechii pokonali na wyjeździe Raków Częstochowa 1-0 i tym samym awansowali do finału Pucharu Polski. Lider Lotto Ekstraklasy zagra 2 maja na PGE Narodowym z Jagiellonią Białystok.
Jedyną bramkę zdobył Artur Sobiech, który wykazał się niesamowitym poświęceniem. Jego pierwszy strzał obronił bramkarz Rakowa, ale wobec dobitki był już bezradny. Napastnik Lechii wsadził głowę tam, gdzie niejeden zawodnik nie wsadziłby nogi. Sobiech na tym ucierpiał, kilka minut później oberwał jeszcze w łuk brwiowy i postanowiono nie ryzykować - konieczna była zmiana.

Gol dla Lechii był tak naprawdę jedyną sensowną okazją stworzoną w pierwszej połowie. Poza tym oglądaliśmy energiczne ataki miejscowych, po których było bardzo groźnie, ale brakowało tzw. kropki nad "i", czyli bramki.

Wszyscy wiedza, że najmocniejszą stroną Rakowa są stałe fragmenty gry. Piotr Stokowiec na pewno zwrócił na to uwagę swoim piłkarzom, ale ci w pierwszych minutach jakby kompletnie o tym zapomnieli. Po pierwszym rzucie wolnym przed stratą gola biało-zielonych uratowała poprzeczka, a i kolejne rzuty wolne oraz rożne stanowiły spore zagrożenie.

Wydawać by się mogło, że Lechia postawi na grę z kontrataku, tak jak to ma miejsce w meczach ligowych, jednak tym razem trener Stokowiec postanowił na wysoki pressing i atak. Strzelali kolejno Mladenović, Arak, Flavio oraz Makowski, lecz bez powodzenia. Mimo wszystko to mogło, a nawet powinno być podwyższenie wyniku.

Tak się nie stało, co później prawie się zemściło, bo Raków niesamowicie przycisnął. Strzelił nawet gola, ale po interwencji VAR nie został on uznany. Strzelec pomagał sobie ręką. Potem mieliśmy prawdziwy ostrzał bramki strzeżonej przez Zlatana Alomerovicia, ale gospodarze byli na bakier ze skutecznością.

Do końca było nerwowo, Raków starał się doprowadzić do wyrównania, jednak gdańszczanie dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 0-1 (0-1)

Bramka: Sobiech (17.)

Raków: Szumski - Petrasek Ż, Niewulis, Kasperkiewicz - Malinowski (59. Bartl), Schwarz Ż, (87. Domański), Sapała, Listkowski, Szczepański (80. Lewicki), Kun - Musiolik.

Lechia: Alomerović - Joao Nunes, Nalepa, Augustyn Ż, Mladenović Ż - Flavio Paixao, Łukasik Ż, Kubicki Ż, Makowski, Haraslin - Sobiech (30. Arak Ż, 70. Lipski, 82. Steven Vitoria).
(mkan / lechia.gda.pl) 10 kwietnia 2019, 20:02

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.