Gdańsk: poniedziałek, 24 czerwca 2019

Lechia przegrała w Krakowie. Lider zachowany

13 kwietnia 2019

W meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej Lechia przegrała z Cracovią. Biało-Zieloni zachowali pozycję lidera po 30. kolejce.
Mecz znakomicie rozpoczął się dla Biało-Zielonych, bowiem już w 17 minucie objęli prowadzenie na stadionie przy ul. Kałuży. dośrodkowanie Mladenovicia wykorzystał strzałem głową Flavio Paixao.

W 35 minucie Pasy wyrównały po rzucie karny podyktowanym za zagranie ręką Karola Fili. Przełomowy okazał się pierwszy kwadrans po przerwie. Cracovia wówczas dwa razy pokonała Dusana Kuciaka.

W 70. minucie wynik podwyższył z rzutu wolnego Hernandez. Rozmiary porażki zmniejszył Patry Lipski.

W rozegranym równolegle meczu wicelider Legia Warszawa wygrała z Pogonią Szczecin 3:1. Oba zespoły sezon zasadniczy zakończyły z liczbą 60 punktów. Lechia prowadzi lepszą różnicą bramek.

CRACOVIA - LECHIA 4:2 (1:1)
Cabrera 35k, 59, Piszczek 50, Hernandez 70 - Paixao 17, Lipski 87

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 87. Diego Ferraresso (74, 2. Cornel Râpă), 39. Michał Helik, 20. Niko Datković, 3. Michal Sipľak - 4. Sergiu Hanca, 8. Milan Dimun, 5. Janusz Gol, 11. Mateusz Wdowiak - 24. Airam Cabrera (90, 97. Daniel Pik), 26. Filip Piszczek (63, 19. Javi Hernández).

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 5. Steven Vitória, 22. Filip Mladenović - 8. Michał Mak (46, 17. Lukáš Haraslín), 35. Daniel Łukasik (58, 36. Tomasz Makowski), 6. Jarosław Kubicki, 9. Patryk Lipski, 28. Flávio Paixão (77, 18. Jakub Arak) - 90. Artur Sobiech.

żółte kartki: Diego Ferraresso - Mak, Fila, Sobiech, Haraslín, Mladenović.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 10 765.
(greg / lechia.gda.pl) 13 kwietnia 2019, 19:54

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.