Gdańsk: czwartek, 22 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Ekstraklasa zatwierdziła podział pieniędzy dla klubów

18 kwietnia 2019

W środę odbyło się spotkanie wszystkich klubów Lotto Ekstraklasy, w którym wziął udział także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Rada nadzorcza Ekstraklasy SA przyjęła na nim ostateczny model podziału środków finansowych, który ma obowiązywać od sezonu 2019/20.
Dzielone będą środki z kontraktów mediowych i marketingowych. Pula środków finansowych od sezonu 2019/20 wyniesie minimum 225 milionów złotych.

Kwota dla czołowych czterech klubów występujących w europejskich pucharach wzrośnie do 14% z całkowitej kwoty. W ramach podziału uwzględniono także zwiększone środki na szkolenie młodzieży w wysokości ponad 17 milionów złotych. Składa się na to 12 milionów dzielonych po równo dla wszystkich klubów oraz dodatkowo ok 5,6 mln dofinansowania do systemu Pro Junior System.

Wprowadzono wsparcie w wysokości 2,25 mln złotych dla drużyn, które spadną z Ekstraklasy do niższej klasy rozgrywkowej. Utrzymano opłatę solidarnościową dla pozostałych klubów z dolnej ósemki - przeznaczono na ten cel ponad milion złotych.

Przyjęty podział środków finansowych (min. 225 mln zł)

44% - kwota stała (12 mln z tej puli na szkolenie młodzieży)
20% - kwota za miejsce w bieżącym sezonie
18% - ranking historyczny
14% - kwota do podziału między czterech reprezentantów Polski w europejskich pucharach
2,5% - Pro Junior System
1% - dodatkowe środki dla spadkowiczów
0,5% - opłata solidarnościowa
(greg / 90minut.pl) 18 kwietnia 2019, 22:24
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.050