Gdańsk: sobota, 6 czerwca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Dramat z Piastem. Lany poniedziałek w Wielką Sobotę

20 kwietnia 2019

Lechia Gdańsk po fatalnym meczu przegrała 0:2 z Piastem Gliwice. To pierwsza porażka Biało-Zielonych na własnym stadionie w sezonie 2018/19.
Biało-Zieloni zaliczyli dobre wejście w mecz. Byli szybcy i ambitni, co zaowocowało dobrą akcją już w 3 minucie, gdy byliśmy świadkami dobrej wymiany podań miedzy Haraslinem a Sobiechem. 13 minut później dobrą sytuacją mieli goście, ale na szczęście Valencia z bliskiej odległości nie zdołał pokonać Dusana Kuciaka. Chwilę później znów było gorąco po błędzie Augustyna, lecz i tym razem obyło się bez straty bramki. Niestety po wspomnianym dobrym wejściu w mecz dominację przejęli piłkarze Piasta. Opłaciło im się to w 30 minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Piotr Parzyszek. Lechia dalej wyglądała już tylko gorzej. Efektem tego była 44 minuta i druga żółta kartka dla Jarosława Kubickiego. Obie były prawidłowe. Do końca pierwszej połowy sytuacja nie uległa już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych niedokładności i strat po stronie Lechii. Na szczęście przyszły też okazje, takie jak ta Lipskiego z 59 minuty, ale wciąż czegoś brakowało. Kolejne próby dośrodkowań Haraslina, czy strzałów Madenovicia też nie przynosiły efektów. Fakt, że Lechiści dołożyli do gry elementy walki i ambicji, lecz wciąż za dużo było błędów i niedokładności. W doliczonym czasie gry Piast w osobie Jorge Felixa dobił Lechię. Tyle, o tym absolutnie żenującym meczu Lechii.


LECHIA GDAŃSK – PIAST GLIWICE 0:2 (0:1)
BRAMKI: 29’ Parzyszek, 90’ Felix
ŻÓŁTE KARTKI: Kubicki – Koczkowski
CZERWONE KARTKI: Kubicki (2 żółte)

LECHIA: Kuciak – Nunes, Nalepa, Augusty, Mladenović (81’ Fila)– Kubicki, Makowski, Lipski – Flavio, Haraslin (74’ Michalak), Sobiech (81’ Żukowski)
Rezerwowi: Alomerović, Vitoria, Fila, Michalak, Żukowski, Łukasik, Sopoćko

PIAST: Plach – Kirkeskov, Czerwiński, Sedlar, Mokwa – Konczkowski (79’ Mak), Hateley, Dziczek, Valencia (84’ Jodłowiec), Felix – Parzyszek (75’ Papadopulos)
Rezerwowi: Szmatuła, Jodłowiec, Mak, Badia, Papadopulos, Korun, Tomczyk
(rafz / lechia.gda.pl) 20 kwietnia 2019, 17:27
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.096