Gdańsk: niedziela, 31 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Borek: Czy stadion w Gdańsku wygra z Krzywym Domkiem?

27 kwietnia 2019

Mateusz Borek w felietonie dla "Przeglądu Sportowego" poświęcił kilka zdań sobotniemu hitowi sezonu w Gdańsku, meczowi Lechia - Legia.
Już koronowaliśmy Legię po czterech wygranych z rzędu, a tu potknęła się z Lechem. Zespołem, którego trener jasno mówi, że o nic nie gra, a sezon trzeba tylko dokończyć. Lechia miała być skreślona przez wąską kadrę, a znów wszystko ma w swoich rękach. W ogóle prezes Adam Mandziara przeżywa najlepszy tydzień od dawna – szalone zwycięstwo z Pogonią (4:3) plus wygrany w Nyonie spór z Wisłą Kraków o 2,5 mln zł. Nie byłem co prawda w Sopocie, ale po czymś takim wydaje mi się, że pół Monciaka mogło bawić się na jego koszt. Szczęście mu sprzyja, więc Lechii wcale nie skreślam. Poza tym umówmy się – w kontekście jednego meczu wąska kadra nie ma takiego znaczenia. Wygrać możesz walką i determinacją, a potem rozdajesz już karty.

Boisko to już czynnik losowy. Dla mnie ten mecz ma odpowiedzieć na inne fundamentalne pytanie: czy w Gdańsku jest w ogóle dla kogo robić piłkę? Bo jeżeli w takich okolicznościach, kiedy Lechia gra o mistrzostwo, nie pojawi się na trybunach 30 tysięcy osób, to sam już nie wiem, jak zachęcić ludzi do futbolu. To będzie ważny test, czy Stadion Energa Gdańsk wygra rywalizację na frekwencję z Krzywym Domkiem w Trójmieście.


Cały felieton w Przeglądzie Sportowym
(raz / lechia.gda.pl) 27 kwietnia 2019, 11:19
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.047