Gdańsk: wtorek, 26 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Boniek: Przepraszam Lechię. Powinien być karny

28 kwietnia 2019

Zbigniew Boniek, prezes PZPN, w rozmowie z Romanem Kołtoniem, przeprosił Lechię i trenera Stokowca za kontrowersyjną decyzją sędziego Stefańskiego w sprawie zagrania ręką przez Jędrzejczyka na początku meczu Lechia - Legia.
Wideo z ręką Jędrzejczyka

- Słyszałem narrację, że Stefański podjął dobrą decyzję, bo piłka najpierw dotknęła klatki, a dopiero później ręki Jędrzejczyka i nie powinno być karnego. To są totalne głupoty, które wygadują ludzie! Gdyby tak było, to ja, jako piłkarz, stanąłbym na linii i bronił strzał: piłka odbiłaby się najpierw od mojej nogi, a później od dłoni i nic by nie było. W tym przypadku mówię jasno: Stefański popełnił błąd. Nie jest to błąd techniczny, ale interpretacyjny. Sędzia najpierw podyktował karnego, sędzia boczny podniósł chorągiewkę - więc Stefański powiedział, żeby sprawdzić spalonego i jeżeli go nie będzie, to podyktuje rzut karny. Wiem to. Wydawało mi się, że Stefański sprawdzi tylko jedno: czy dać Jędrzejczykowi żółtą czy czerwoną kartkę. Ale zrobił inaczej -

- Ja też mogę przeprosić: trenera Stokowca, piłkarzy Lechii, kibiców. Ale to nie jest decyzja, która zdecydowała o wyniku. Rzut karny musieliby strzelić, nie wiadomo, czy wtedy Haraslin strzeliłby na 2:0


Boniek odniósł się także do plotek, że syn Stefańskiego trenował w akademii Legii Warszawa. – Pan Stefański nie ma żadnego syna, ma córkę. Należy do okręgu Bydgoszcz, choć mieszka w Warszawie, tak samo jak ja, jak Musiał mieszka w Krakowie, Marciniak w Płocku.

Cała wypowiedź na kanale Youtube "Prawda Futbolu"
(raz / lechia.gda.pl) 28 kwietnia 2019, 17:16
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.038