Gdańsk: czwartek, 22 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Stokowiec: Jestem szczęściarzem, marzyłem o tym...

1 maja 2019

Piotr Stokowiec wziął udział w oficjalne konferencji przed meczem finałowym Pucharu Polski Jagiellonia - Lechia.
– Zawsze marzyłem o tym, by poprowadzić drużynę na PGE Narodowym i jestem szczęściarzem, że to się ziści. Jutro możemy stać się nieśmiertelni. Czas stanąć do walki o swoje marzenia – powiedział przed meczem finałowym Totolotek Pucharu Polski trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec.

– Ten sezon przyniósł nam wiele nowych doświadczeń, zespół mocno się zmienił. Walczymy o mistrzostwo Polski, dotarliśmy do finału krajowego pucharu. Doświadczamy wielu nowych kwestii. Skupiamy się teraz na finałowym meczu, to wspaniałe święto. Ponad 50 tysięcy kibiców na trybunach, widzimy, jak Polska łaknie takich wydarzeń. Chcemy się z tego cieszyć. Jesteśmy bardzo dumni z awansu do finału, to wielki sukces – powiedział trener gdańskiej drużyny.

– Na poprzednich finałach siadałem jedynie na trybunach i zawsze marzyłem, by poprowadzić drużynę na tym stadionie. Wszyscy jesteśmy szczęściarzami, że teraz to się spełni. Czeka nas kapitalne święto ze świetną atmosferą. Tego potrzebuje też cała polska piłka nożna. My, jako Lechia Gdańsk, mamy ogromną rzecz do zwyciężenia. Pragniemy zapisać się w historii tych rozgrywek. Jutro możemy stać się nieśmiertelni. Czas stanąć do walki o swoje marzenia.

– Jutrzejszy mecz nie ma faworyta, zarówno my, jak i Jagiellonia to doświadczone zespoły. Jesteśmy gotowi, by stawić czoła i pokazać, na co nas stać. Zaprezentować taką Lechię, jaką chcieliby oglądać kibice. Sztuka polega na wykorzystaniu presji, która się pojawia. Może ona spowodować wiele dobrego, dlatego musimy patrzeć na to, co jest do wygrania, a nie co możemy przegrać. Przed nami finał Pucharu Polski, nie będzie miało znaczenia to, co wcześniej działo się w rozgrywkach ligowych. To mogłaby być dla nas pułapka. Do spotkań o taką stawkę przygotowuje się przez cały sezon. Zarówno dla mnie, jak i trenera Mamrota to nowe doświadczenia. Ktoś z nas finalnie będzie miał lepszy humor.


źródło: laczynaspilka.pl
(greg / pzpn.pl) 1 maja 2019, 18:54
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.039