Gdańsk: czwartek, 22 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Letnie transfery. Kto przyjdzie, kto odejdzie?

8 maja 2019

Sezon 2018/19 powoli dobiega końca, więc pojawiają się pierwsze plotki transferowe. Kto może przyjść do Lechii? Kto może odejść? Przedstawiamy najnowsze doniesienia.
Co wiemy na pewno? Że Konrad Michalak odchodzi do Achmata Grozny za około milion euro. Transfer potwierdził w ostatniej Lidze+Extra trener Lechii Piotr Stokowiec. Biorąc pod uwagę formę Michalaka oraz tzw. liczby - transfer ten należy określić jako majstersztyk. Biało-zieloni nic nie tracą, natomiast ich konto zasila pokaźna suma pieniędzy.

Odejść może również Michał Nalepa, który już zimą miał ciekawą ofertę z amerykańskiej MLS, natomiast ostatecznie nic z tego nie wyszło. Teraz również obrońca Lechii na brak zainteresowania nie narzeka.

Praktycznie przesądzone jest odejście Stevena Vitorii, który ma jeden z wyższych kontraktów w Lechii, a gra bardzo mało. Latem kończy mu się umowa i póki co nikt z nim nie rozmawiał na temat przedłużenia.

***

Kto zaś może dołączyć do ekipy Stokowca? Wymienia się przede wszystkim nazwiska: Żarko Udovicicia z Zagłębia Sosnowiec, Macieja Gajosa z Lecha Poznań oraz Mario Malocy z SpVgg Greuther Fürth.

Przyjście tego ostatniego byłoby ogromnym wzmocnieniem. Wszyscy pamiętamy występy "generała" podczas jego poprzedniego okresu w Gdańsku. Był jak skała, łatał dziury, należał do najlepszych obrońców w lidze. Mówi się, że jego obecny klub oczekuje za transfer kwoty w okolicach 100 tys. euro.

W kategoriach uzupełnienia kadry (na pewno nie wzmocnienia) należy rozpatrywać kandydaturę Macieja Gajosa z Lecha. Dwa gole i asysta to nie jest bowiem bilans, z którego byłby zadowolony środkowy pomocnik. W trwającym jeszcze sezonie Gajos był jak jego Lech - mizerny.

Z kolei sezon życia ma za sobą Udovicić. Co prawda jego Zagłębie spadło z Lotto Ekstraklasy, natomiast Serb był absolutnie kluczowym zawodnikiem tego klubu. Strzelił 8 bramek, dołożył do tego 10 asyst i na brak ofert po sezonie narzekać nie powinien. Mówi się, że jest już dogadany z Lechią, a oficjalne podpisanie umowy to jedynie kwestia czasu. To właśnie dlatego nie zagrał w ostatnim meczu Zagłębia. Prezes dowiedział się, że negocjuje z innym klubem i zabronił mu występu. Jedyny minus? W sierpniu skończy 32 lata.

Z wypożyczenia do Lecha Poznań wraca zaś Rafał Janicki. Trener Stokowiec chce mu dać szansę walki o skład. Szkoleniowiec odbudował Nalepę i Błażeja Augustyna, więc może i w przypadku Janickiego również się to uda.
(mkan / lechia.gda.pl) 8 maja 2019, 11:27
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013