Gdańsk: sobota, 6 czerwca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Żarko Udovicić piłkarzem Lechii!

9 maja 2019

Zarko Udovicić podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. 31-letni zawodnik związał się z biało-zielonymi 2-letnią umową.
W swojej karierze Udovicić grał w takich zespołach, jak Morava Katrga, Sloboda Uzice, Mladost Lucani, Napredak Krusevac oraz FK Novi Pazar. Ma za sobą występy także w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. W sierpniu 2015 roku dołączył do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec, z którym w sezonie 2017/18 wywalczył w sezonie awans do LOTTO Ekstraklasy.

- Po rozmowie z trenerem i dyrektorem sportowym nie mogłem odmówić. Jeśli dzwoni do ciebie zdobywca krajowego pucharu, decyzja może być tylko jedna. Taka szansa zdarza się tylko raz w życiu. Niestety Zagłębie Sosnowiec nie utrzymało się w LOTTO Ekstraklasie, ale w przyszłym sezonie będę w Lechii walczył o najwyższe cele - powiedział Udovicić.

Udovicić w kończącym się sezonie był pierwszoplanową postacią Zagłębia, zdobywając dziewięć bramek i zaliczając dziesięć kluczowych podań przy trafieniach kolegów.

- Chcę wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie, a później grać i chciałbym powtórzyć statystyki z tego sezonu. I oczywiście europejskie puchary, to dla mnie coś nowego. Ale jestem optymistycznie nastawiony, jak zawsze - dodał.

Udovicić może grać zarówno na lewej stronie obrony, jak i na lewym skrzydle. W kończącym się sezonie strzelił 9 bramek dla Zagłębia Sosnowiec, dołożył do tego 10 asyst.
(mkan / lechia.pl) 9 maja 2019, 14:12
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.056