Gdańsk: czwartek, 22 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Trzech na placu boju. Kto zostanie mistrzem Polski?

10 maja 2019

Lechia traci w tym momencie trzy punkty do pierwszej w tabeli Legii i dwa punkty do drugiego Piasta. W walce o mistrzostwo Polski biało-zieloni nie są zależni tylko od siebie.
Co wiemy na pewno?

Legia, Piast oraz Lechia obsadzą miejsca na podium, natomiast pozostałe pięć drużyn grupy mistrzowskiej walczy o czwarte miejsce w tabeli, które da prawo gry w eliminacjach Ligi Europy.

Portal 90minut.pl wyliczył, że szanse na mistrzostwo przedstawiają się następująco:

Legia - 65,1% Piast - 29,1% Lechia - 5,8%.

Powiedzmy sobie szczerze, szanse Lechii na mistrzostwo Polski są znikome. Mimo iż biało-zieloni do prowadzącej Legii tracą tylko trzy punkty, to jednak stołeczny zespół ma zdecydowanie łatwiejszy terminarz.

Spójrzmy: Legia zagra z Pogonią (dom), Jagiellonią (wyjazd) oraz Zagłębiem Lubin (dom). Piast zagra z Jagiellonią (dom), Pogonią (wyjazd) oraz Lechem (dom). Lechia zaś zmierzy się z Zagłębiem Lubin (dom), Lechem (wyjazd) oraz Jagiellonią (dom).

Nawet trzy zwycięstwa Lechii mogą nie dać choćby wicemistrzostwa. Konieczna będzie strata punktów przez Legię lub Piasta przynajmniej w jednym meczu. Warto też podkreślić, że o kolejności w tabeli decyduje różnica bramek, a w tym momencie przedstawia się to następująco:

Legia +18
Piast +22
Lechia +15

Biało-zieloni potrzebują więc wysokich zwycięstw. Muszą też liczyć, że Legia przegra np. w Białymstoku, a Piast w Szczecinie. Wydaje się to w tym momencie mało realne, natomiast nie zapominajmy, że jest to nasza liga, w której wszystko może się wydarzyć.
(mkan / lechia.gda.pl) 10 maja 2019, 13:37
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.058