Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Lechia - Zagłębie 1:1. Bramka Maka dała remis

12 maja 2019

Piłkarze Lechii Gdańsk w 35. kolejce zremisowali z Zagłębiem Lubin 1:1 i traci już 4 punkty do liderującego Piasta Gliwice.

Zagłębie Lubin objęło prowadzenie tuż przed przerwą. Po rzucie rożnym Lubomir Guldan pokonał Dusana Kuciaka.
Od początku drugiej połowy Lechia dążyła do wyrównania. Więcej ożywienia wniosły dwie zmiany, kiedy na boisku pojawili się Patryk Lipski i Michał Mak. I właśnie ta dójka doprowadziła w 77 minucie do remisu. Biało-Zieloni mieli jeszcze kilka szans, aby zdobyć wyrównująca bramkę. Skończyła się jednak sprawiedliwym remisem 1:1.

Przy zwycięstwie Piasta Gliwice i remisie Legii Warszawa piłkarze Lechii będą mieli trudną sytuację, aby poprawić trzecią lokatę na koniec sezonu. Już w najbliższą środę lechistów czeka wyjazdowy mecz z Lechem Poznań.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
Michał Mak 77 - Ľubomír Guldan 44

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn, 22. Filip Mladenović - 11. Konrad Michalak (61, 8. Michał Mak), 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik (88, 5. Steven Vitória), 36. Tomasz Makowski (61, 9. Patryk Lipski), 17. Lukáš Haraslín - 28. Flávio Paixão.

Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko, 3. Saša Balić (66, 5. Maciej Dąbrowski) - 11. Bartłomiej Pawłowski, 18. Filip Starzyński, 99. Bartosz Slisz, 19. Filip Jagiełło (86, 24. Jakub Tosik), 39. Damjan Bohar (75, 44. Alan Czerwiński) - 89. Patryk Tuszyński.

żółte kartki: Mladenović - Guldan, Jagiełło, Slisz, Czerwiński, Oko.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 12 511.
(greg / lechia.gda.pl) 12 maja 2019, 20:31
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.