Gdańsk: poniedziałek, 16 września 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Przemysław Macierzyński odchodzi z Lechii

4 czerwca 2019

Lechia rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z Przemysławem Macierzyńskim. Pierwotnie umowa między klubem a zawodnikiem obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku.
Trudno powiedzieć, że to kolejny etap czystek w biało-zielonej szatni, ponieważ Macierzyński nie był nawet blisko pierwszego zespołu. Trener Piotr Stokowiec zapewne wiedział o jego istnieniu, natomiast nie widział go nawet w szerokiej kadrze.

Na oficjalnej stronie Lechii czytamy:

"Przemysław Macierzyński do Lechii trafił w grudniu 2014 roku i grał przede wszystkim w drużynach młodzieżowych Akademii Lechii Gdańsk oraz zespole rezerw. W sezonie 2014/2015 zadebiutował w barwach Lechii w Ekstraklasie. W lipcu 2016 trafił do Benfiki Lizbona, gdzie występował w zespole młodzieżowym bądź rezerw portugalskiego klubu. Ponadto reprezentował Polskę, grając dla reprezentacji juniorskich.

W lutym 2018 roku "Bedo", jak mówią na Przemka koledzy, wrócił ponownie do Lechii i wziął udział w zgrupowaniu w Turcji, gdzie zapracował sobie na nowy kontrakt z Lechią. W kolejnych miesiącach trenował z pierwszym zespołem Biało-Zielonych, ale mając silną konkurencją, otrzymywał szansę gry w zespołach Akademii Lechii - występującym w Centralnej Lidze Juniorów, a później w rozgrywkach czwartoligowych.

W styczniu 2019 roku został wypożyczony do drugoligowego zespołu Gryf Wejherowo. Wiosną rozegrał sześć spotkań, spędzając na boisku blisko 300 minut. "


***

Cóż, wypada życzyć powodzenia w dalszej karierze. W Lechii kompletnie mu nie wyszło, choć przychodził do Gdańska jako spory talent. Niestety, coś poszło nie tak.
(mkan / lechia.pl) 4 czerwca 2019, 17:02
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013