Gdańsk: wtorek, 15 października 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

A. Mandziara: Odszedłbym przed rokiem...

19 czerwca 2019

Prezes Lechii Adam Mandziara na łamach "Przeglądu Sportowego" zdradza powody swojej rezygnacji z funkcji prezesa klubu.
Z jakich powodów zrezygnował pan z funkcji prezesa Lechii Gdańsk?

Adam Mandziara: Tylko na pierwszy rzut oka może to być dla kogoś zaskoczenie. Chyba mało kto wie albo pamięta, że gdy przychodziłem do klubu w 2014 roku, wcale nie zamierzałem być prezesem. Plany były inne, lecz do takiego pomysłu namówił mnie większościowy udziałowiec pan Franz-Josef Wernze oraz ówczesny prezydent Gdańska ś. p. Paweł Adamowicz. Szczególnie prezydent przekonywał mnie wtedy, że jeśli i tak zarządzam klubem, reprezentuję nowego właściciela, to lepiej, żebym to robił na sto procent, a nie – jak to się mówi – „z tylnego siedzenia”. Zgodziłem się, ale do głowy mi nie przyszło, że mógłbym pełnić tę funkcję cztery i pół roku! Przeprowadziłem się do Gdańska z rodziną, musiałem w swoim życiu zmienić wiele spraw. Teraz tu mieszkam i nie zamierzam się wyprowadzać. Na szczęście Gdańsk dzięki lotnisku jest dobrze skomunikowany z Europą.

Odchodzi pan w sytuacji, gdy klub osiągnął historyczny sukces sportowy, na dodatek otrzymał licencję na kolejny sezon wreszcie bez żadnych zastrzeżeń. Czy to nie dziwne?

Odszedłbym przed rokiem, ale wtedy Lechia walczyła o utrzymanie, wpadła w sportowy dołek. Czy naprawdę uważa pan, że byłby to dobry moment na rezygnację? To zupełnie nie w moim stylu. Wiedziałem, że właśnie jako prezes muszę jeszcze mocniej popracować, żeby wyjść na prostą. Teraz jest odpowiednia okazja na ustąpienie ze stanowiska.

Kiedy podjął pan decyzję?

Nosiłem się z nią od dawna, a obecnie zaistniały sprzyjające okoliczności, bo Lechia wróciła do ligowej czołówki, czyli na właściwe miejsce.

Caly wywiad
(greg / Przegląd Sportowy) 19 czerwca 2019, 11:42
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.044