Gdańsk: wtorek, 15 października 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

eLE: Lechia - FC Inter Turku / Brøndbyernes IF

19 czerwca 2019

Dzisiaj w Nyonie odbyło się losowanie II rundy eliminacji Ligi Europy. Lechia Gdańsk w tej fazie rozgrywek zmierzy się z lepszym z pary FC Inter Turku (Finlandia) - Brøndbyernes IF (Dania)
Co wiemy o tych zespołach?

FC Inter Turku FC Inter Turku w poprzednim sezonie wygrali Puchar Finlandii, dzięki czemu zagwarantowali sobie prawo gry w eliminacji Ligi Europy. W sezonie 2018 fińskiej ekstraklasy Inter Turku zajął siódme miejsce. W 33 meczach zdobyli 40 punktów (10 zwycięstw, 10 remisów i 13 porażek). W trwającym sezonie fińskiej ekstraklasy, która jest rozgrywana systemem wiosna-jesień, Inter jest liderem. W dwunastu spotkaniach zgromadzili 20 punktów (sześć zwycięstw, dwa remisy, cztery porażki).

Z kolei Brøndbyernes IF w poprzednim sezonie duńskiej ekstraklasy zajął czwarte miejsce i prawo do gry w Lidze Europy wywalczył dzięki zwycięstwu w meczu barażowym z Randers FC. W 36 spotkaniach zgromadzili 52 punkty (15 zwycięstw, siedem remisów, 14 porażek).

Zawodnikami duńskiego klubu są Kamil Wilczek i grający w przeszłości w Lechu Poznań Paulus Arajuuri.

Mecze II rundy odbędą się 25 lipca i 1 sierpnia.
(mkan / lechia.gda.pl) 19 czerwca 2019, 14:08
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.078