Gdańsk: piątek, 18 października 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Stokowiec: Początek sezonu na kilku frontach

27 czerwca 2019

Trener Lechii Piotr Stokowiec dla klubowej strony podsumował 2 tygodniowy okres przygotowań Biało-Zielonych, który zakończy się sobotnią grą sparingową z AEK Larnaka.
- Praca była dwufazowa, ciężka i trudna, po dwa treningi dziennie. Ogólnie rzecz biorąc nie ma większych urazów, są tylko jakieś drobne przeciążenia. Staramy się wyrównać poziom przygotowania zawodników, bo ze względu na grę dla reprezentacji później wrócili do nas Lukas Haraslin, Filip Mladenović czy Tomasz Makowski. Staramy się tak zarządzać procesem treningowym, by wyrównać przygotowanie wszystkich do podobnego poziomu. Chcemy, żeby za dwa tygodnie byli gotowi do meczu o Superpuchar Polski.

- W aktualnym mikrocyklu treningowym pracujemy głównie nad motoryką, a większość ćwiczeń wykonywana była z piłkami. Pracowaliśmy także sporo nad wytrzymałością, mocą i siłą. Można powiedzieć, że to taki kulminacyjny punkt, jeśli chodzi o przygotowania, to jest ten mikrocykl, który jest bardzo ważny. Sprawdzamy również różne warianty, budujemy nasze zaplecze w postaci wielu młodych zawodników. Dajemy im możliwość sprawdzenia się. Chcemy ich odkrywać, dawać szansę i po to są sparingi. Obciążenia są tak duże, że jeśli chcemy mocniej popracować, to piłkarze nie mogą grać po 90 minut, bo byłoby duże ryzyko odniesienia kontuzji. Czas regeneracji musiałby być zdecydowanie dłuższy, dlatego korzystamy z szerszego składu. Przygotowujemy większą grupę zawodników, bo wiemy, że początek sezonu rozpoczniemy na kilku frontach. Szersza grupa piłkarzy będzie nam potrzebna.
(raz / lechia.pl) 27 czerwca 2019, 21:21
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.007