Gdańsk: wtorek, 15 października 2019

eLE: Brøndby 4-1 Inter Turku

11 lipca 2019

Brøndby wysoko pokonało Inter Turku 4-1 w meczu I rundy eliminacji Ligi Europy. Praktycznie przesądzone jest, że Lechia zagra właśnie z Duńczykami w kolejnej rundzie.
Do przerwy pachniało niespodzianką (to gospodarze byli faworytem), gdyż utrzymywał się wynik 1-1. Po przerwie jednak Brøndby wrzuciło trzeci bieg i w krótkim odstępie czasu strzeliło trzy gole, co stawia ich w doskonałej sytuacji przed rewanżem.

Dwa gole dla gospodarzy zdobył polski napastnik Kamil Wilczek.

Rewanż odbędzie się 18 lipca o godz. 17.30 w fińskim Turku.

Brøndbyernes IF - FC Inter Turku 4-1 (1-1)
Bramki: Kamil Wilczek 5, 67, Simon Tibbling 71, Kasper Fisker 78 - Timo Furuholm 20

Brøndby: 1. Marvin Schwäbe - 14. Kevin Mensah, 23. Paulus Arajuuri, 6. Hjörtur Hermannsson, 3. Anthony Jung - 27. Simon Hedlund, 7. Dominik Kaiser (90, 42. Tobias Børkeeiet), 22. Josip Radošević, 21. Lasse Vigen (64, 8. Kasper Fisker), 12. Simon Tibbling (83, 18. Jesper Lindstrøm) - 20. Kamil Wilczek.

Inter: 12. Henrik Moisander - 4. Miro Tenho, 3. Juuso Hämäläinen, 5. Daan Klinkenberg - 16. Niko Markkula, 19. Aleksi Paananen (81, 14. Elias Mastokangas), 17. Mika Ojala (74, 25. Mikko Kuningas), 8. Álvaro Muñiz, 2. Luciano Balbi - 15. Timo Furuholm, 10. Filip Valenčič.
(mkan / 90minut.pl) 11 lipca 2019, 21:01

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.