Gdańsk: niedziela, 15 grudnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Arkadiusz Onyszko o szansie Lechii w starciu z Brondby

24 lipca 2019

Bramkarz Arkadiusz Onyszko większość swoją seniorskiej kariery spędził na boiskach duńskiej ekstraklasy. Przed meczem Lechia - Brondby ocenia szansę Biało-Zielonych dla Gazety Wyborczej.
Jak pan ocenia siłę obecnego zespołu? Póki co wielu zmian nie ma, to praktycznie ta sama drużyna co w poprzednim sezonie. Ten nowy zaczęła bardzo przeciętnie, więc wydaje się, że Lechia ma szansę na jej wyeliminowanie.
– Nie było za bardzo czasu na przemeblowanie składu [Jensen objął funkcję 10 lipca, Fredriksen jeszcze w czerwcu prowadził duńską młodzieżówkę w mistrzostwach Europy i jest z zespołem dopiero od 1 lipca], dlatego na razie praca odbywa się na starym, nieco już zużytym materiale. Na dodatek zmienił się system gry i zawodnicy potrzebują trochę czasu, żeby go przyswoić. Dlatego uważam, że jeśli Lechia zagra na swoim poziomie – a trener Piotr Stokowiec stworzył naprawdę solidną, dobrze rozumiejącą się drużynę – spokojnie może pokonać Broendby. Mam nadzieję, że tak będzie

Największą gwiazdą zespołu jest Kamil Wilczek.
– Bez dwóch zdań. To prawdziwe bożyszcze tamtejszych kibiców, piłkarz bardzo przez nich szanowany, lider zespołu, zresztą jego kapitan. Mam znajomą z Danii, niedawno przyjechał do niej w odwiedziny syn. Wielki fan Broendby, który nawet windę w bloku, gdzie mieszkają moi rodzice całą wykleił naklejkami tego klubu. Podkreślał, że Kamil to ich największy idol, zawodnik niezastąpiony. Fajnie, że polski piłkarz ma tam taki status.

I to u kibiców, którzy uchodzą za wyjątkowo oddanych swojemu klubowi.
– To bez dwóch zdań najbardziej żywiołowa i najmocniejsza pod każdym względem grupa kibicowska w Danii. Sam miałem z nimi na pieńku, jak przyjeżdżałem na stadion Broendby mogłem się spodziewać bardzo „miłego” przywitania. Ale i ja nie pozostawałem im dłużny. Tam zawsze jest głośno i kolorowo, nie odpuszczają tez żadnego wyjazdu, często udają się w bardzo dużej grupie. Sam jestem ciekaw, jak zaprezentują się w Gdańsku [mają się stawić w liczbie ok. 600].

Cały artykuł na wyborcza.pl
(raz / Gazeta Wyborcza) 24 lipca 2019, 07:45
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.109