Gdańsk: niedziela, 15 grudnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Stokowiec: Chcemy zagrać z wielką agresywnością

24 lipca 2019

- Widzimy się w Europie i chcemy być w niej częściej - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec.
- Lechia Gdańsk dosyć długo czeka na takie wydarzenie, jak rozgrywki pucharowe, mimo że są to kwalifikacje. My, jako sztab czekamy na to półtora roku i zapracowaliśmy na to, by znaleźć się w tym miejscu, w którym jesteśmy. Nie możemy się doczekać tego meczu. Można powiedzieć, że po półtorarocznej pracy, ta potyczka z Broendby będzie weryfikacją na tle solidnej drużyny europejskiej. Sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. Na pewno nasz przeciwnik to drużyna doświadczona, jeśli chodzi o rozgrywki europejskie. My polegamy na naszej pracy i organizacji. Z szacunkiem podchodzimy do tego meczu i rywala. Chcemy pokazać nasze walory, siłę, piękny stadion i wspaniałych kibiców. Wierzę w to, że cała ta otoczka i solidna gra zaprowadzi nas do sukcesu.

- Na pewno będzie to wielkie wyzwanie dla naszej drużyny, ale wierzę w to, że zawodnicy nie będą zestresowani i będą wiedzieli co robić. Chcemy pokazać trochę polotu i naszych możliwości. Znamy przeciwnika i posiadamy o nim informacje. To stabilna drużyna, prezentująca wyrównany, wysoki poziom na wszystkich pozycjach i nie ma tam piłkarza, który schodziłby poniżej pewnego poziomu. Na obozie przygotowawczym graliśmy z Odense i będzie to podobny mecz, to drużyna stosująca wysoki pressing. Zapowiada się interesujące widowisko.

- Znam bardzo dobrze wszystkich zawodników. Siła tkwi w drużynie, w której w pierwszej jedenastce występuje 1-2 Duńczyków, są też Szwedzi, Niemcy i Finowie. Jest też nasz Kamil Wilczek. To zespół bardzo stabilny, mający na skrzydłach dużo jakości. Wiemy, że oni mają kilku piłkarzy z ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Niektórzy wracają po kontuzjach jak choćby Kasper Fisker. Słowo klucz to solidność, nieschodzenie poniżej pewnego poziomu, dynamika, agresywność i bieganie przez cały mecz.

- To jest dla nas nagroda i wielkie wydarzenie, ale już teraz kończy się kurtuazja i uprzejmości z obu stron. Wiem, że to jest dla nas duże wyzwanie. My nie chcemy, by był to jednorazowy wyskok. Widzimy się w Europie i chcemy być w niej częściej. Chcemy zagrać z wielką agresywnością, zaangażowaniem i dobrą organizacją. Pokażemy też jakość. Nie czujemy się kopciuszkiem, który prosi o najmniejszy wymiar kary. Chcemy pokazać, że to jest drużyna, która się tutaj rodzi. To piękna sprawa znaleźć się w kwalifikacjach, chcemy to powtarzać co rok. Wiemy, że to wielka trudność, ale stawiamy sobie ambitne cele.

ZOBACZ WIDEO Z KONFERENCJI
(raz / lechia.pl) 24 lipca 2019, 22:03
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.037