Gdańsk: niedziela, 15 grudnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

A. Sobiech: To silny zespół i szanujemy go

25 lipca 2019

Informacja o przejściu Artura Sobiecha zostało zdementowane przez klub Lechię Gdańsk. Napastnik Biało-Zielonych skupia się obecnie na meczach pucharowych.
Przed wami dwumecz z Brondby. W powszechnej opinii to Duńczycy są faworytem.

ARTUR SOBIECH: To silny zespół i szanujemy go, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek bojaźni. Kilka tygodni temu rozgrywaliśmy w Gdańsku sparing z greckim Olympiakosem. Też wydawałoby się, że to bardzo mocny rywal, być może poza naszym zasięgiem, a mecz był wyrównany. Strzeliliśmy gola, przeciwnicy wyrównali dopiero w końcówce. Myślę, że jesteśmy wystarczająco silni, by przejść Bröndby.

W poprzednim sezonie Lechia sięgnęła po Puchar Polski i zajęła trzecie miejsce w lidze. To sukces? Biorąc pod uwagę, że prowadziliście przez większość rozgrywek, można chyba mówić o niedosycie.

W jednym sezonie osiągnęliśmy tyle, ile nigdy wcześniej Lechii się nie udało. Droga po Puchar Polski nie była łatwa. W jednym spotkaniu przegrywaliśmy, w innym musieliśmy bronić wyniku. Przed wielkim finałem na Stadionie Narodowym śmialiśmy się z Rafałem Wolskim, Patrykiem Lipskim i Michałem Makiem, że pojawię się na boisku i trafię do siatki. I tak było. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis i dopiero w końcówce udało mi się strzelić zwycięskiego gola. Myślę, że trzeba docenić to, co osiągnęliśmy, choć szkoda, że ten medal za ligę jest tylko brązowy. Podobnie było w Ruchu Chorzów, z którym w sezonie 2009/10 również zajmowałem trzecie miejsce. Wtedy też mogliśmy być wyżej.

Cały artykuł
(raz / Przegląd Sportowy) 25 lipca 2019, 11:06
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.120