Gdańsk: piątek, 23 sierpnia 2019

Znowu bezbramkowy remis

28 lipca 2019

Biało-Zieloni podobnie jak w poprzedniej kolejce nie zdobyli ani nie stracili żadnej bramki. Lechia - Wisła 0:0.
Mecz zaczął się wyrównanie. Najpierw dwukrotnie dośrodkowywali goście, jednak za każdym razem sytuację wyjaśniał Mario Maloca. Później szybkich ataków próbowali Lechiści, a raz wydawało się, ze jeden z obrońców Wisły zagrał piłkę ręką, lecz arbiter nawet nie sprawdził powtórki wideo. Później obie drużyny walczyły głownie w środkowej strefie boiska, ale głupoty jak zwykle nie zabrakło Sadlokowi, który otrzymał żółtą kartkę za faul na Egy’m, który założył mu tzw. „siatkę”. Blisko szczęścia był Maciej Gajos, ale po jego strzale z rzutu wolnego piłka uderzyła w poprzeczkę. W odpowiedzi Kamil Wojtkowski również oddal dobry strzał z dystansu i również trafił w poprzeczkę. Później w pole karne wchodzili jeszcze Peszko i Egy, ale za każdym razem byli blokowani, tak samo jak Nalepa, który nie zdobył bramki będąc 6, może 7 metrów od niej. Do przerwy nic już się nie zmieniło. Było 0:0.

W drugą połowę niestety lepiej weszła Wisła Kraków. Lechistom brakowało zdecydowania i pomysłu. Kolejne minuty nie mogą być określone jako dominacja którejś ze stron. Mecz był po prostu mocno średni. Dużo było walki wręcz, długich zagrań, czy fauli. Z tej okazji warto odnotować jakąkolwiek próbę – w 67 minucie Sobiech wygrał górną piłkę i zagrał do Nalepy. Ten oddał mocny, lecz niecelny strzał. Wierzyć się nie chciało w bezradność Biało-Zielonych w polu karnym i jego okolicach. Nie wychodziło im absolutnie nic. Nie było żadnego dobrego dośrodkowania, zagrania przyspieszającego, wyjścia na pozycję. W 83 minucie Maciej Gajos chciał wziąć sprawy w swoje ręce, ale jego bombę zza pola karnego obronił Buchalik. Dalsze próby Lechistów wciąż były beznadziejne. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i było 0:0.

LECHIA GDAŃSK – WISŁA KRAKÓW 0:0 (0:0)
ŻÓŁTE KARTKI: Sadlok, Klemenz, Wasilewski

LECHIA: Alomerović – Kobryń, Nalepa, Maloca, Chrzanowski – Gajos, Wolski (56’ Haraslin), Makowski – Egy (46’ Kubicki), Sobiech, Peszko (72’ Paixao)
Rezerwowi: Kuciak, Żuk, Dymerski, Kubicki, Haraslin, Żukowski, Petk, Sopoćko, Paixao

WISŁA: Buchalik – Niepsuj, Janicki (78’ Wasilewski), Klemenz, Sadlok, Rocha (75’ Buksa), Boduski, Wojtkowski, Drzazga, Basha, Mak (87’ Morys)
Rezerwowi:Lis, Grabowski, Wasilewski, Morys, Szot, Buksa, Balaniuk, Plewka
(rafz / lechia.gda.pl) 28 lipca 2019, 19:24

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.