Gdańsk: piątek, 24 stycznia 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Awans? Koniecznie!

31 lipca 2019

Czyli dlaczego awans Lechii do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy jest tak kluczową kwestią.
Po pierwsze, dla klubu. Lechia, co by nie urywać nie może się pochwalić wielkim doświadczeniem jeśli chodzi o grę w Europie. To pierwsza kwestia, dla której istotny jest awans. Czas najwyższy, aby Lechia poza klubem z którym każdy w Polsce musi się liczyć była również równorzędnym rywalem dla klubów europejskich. Kiedy wylosowano przeciwnika Lechii wiadomo było, że raczej będzie to Broendby a nie Inter Turku. Zespół z Kopenhagi jest znany na kontynencie i absolutnie nieanonimowy. Ewentualny awans z pewnością doda Lechii nieco prestiżu. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że to dopiero pierwszy dwumecz, II runda eliminacji Ligi Europy. Weźmy także pod uwagę jakim świętem piłkarskim w Gdańsku będzie spotkanie z SC Bragą, która to jest jeszcze wyższej klasy rywalem.

Po drugie, dla kibiców. Bycie kibicem Lechii nie jest łatwe i przyjemne. W ciągu ostatnich lat Biało-Zieloni byli ligowym średniakiem, walczyli o puchary, walczyli o utrzymanie, walczyli o mistrzostwo. Jak widać, huśtawka emocji jest wielka. Dopiero ostatni rok zaczął przynosić fanom to, czego oczekiwali - Puchar i Superpuchar Polski i miejsce na podium w lidze. Kibice Lechii byli głodni tych sukcesów, a apetyt rośnie. Jedynie nieliczni z zasiadających dziś na trybunach mogą pamiętać mecz z Juventusem w 1983. Spotkanie z Broendby, czy potencjalne z Bragą jest tym, czego obecna generacja kibiców nie doświadczyła. Aż ciężko sobie wyobrazić, nie zapeszając oczywiście niczego, jak wielka byłaby radość po czwartkowym zwycięstwie. Są w Polsce niektóre środowiska, które uważają, że zwycięstwo i awans ich klubu ma być czymś normalnym i nie ma powodów do radości. Na szczęście fani Biało-Zielonych nie mają tak smutnego życia, lubią się cieszyć tym, co mają i generalnie wiodą pozytywny tryb życia, który zakłada umiłowanie do świętowania. Kibice zwyczajnie zasłużyli na ten awans.

Po trzecie, dla zespołu. Ta kadra również jest głodna dalszych sukcesów Już pierwszy mecz z Broendby pokazał, co w nich drzemie. Widzieliśmy na jakiej intensywności i w jakim tempie potrafili zagrać. Awans może im tylko pomóc i jak nic innego zmotywować, czy najprościej mówiąc "dać mocnego pozytywnego kopa".

Podsumowując, w rewanżu liczy się jedno - awans do kolejnej rundy. Jest on konieczny i oczekiwany. Pod każdym względem.

TYLKO LECHIA!
(rafz / lechia.gda.pl) 31 lipca 2019, 22:59
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.065