Gdańsk: niedziela, 15 grudnia 2019

Płock zdobyty!

4 sierpnia 2019

W spotkaniu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Wisłą Płock 2:1 (1:0).
Mecz rozpoczął się dość spokojnie, ale już w 12. minucie Biało-Zieloni po raz pierwszy przyspieszyli i.. opłaciło się to! Filip Mladenović pięknie dośrodkował w pole karne, a Artur Sobiech musiał jedynie przyłożyć głowę! Było 1:0 dla Lechii!.

Cztery minuty później gospodarze chcieli odpowiedzieć, ale Zawada uderzył za lekko. W 20. minucie znowu ten sam piłkarz był blisko, lecz Dusan Kuciak świetnie obronił strzał głową po dośrodkowaniu. Po chwili blisko był Furman po strzale z dystansu, ale i jemu się nie udało. Fakt jednak był taki, że Wisła mocno atakowała.

W 39. minucie powinno być 2:0. Haraslin wykonał świetny rajd po prawej stronie i dośrodkował piłkę w pole karne. Niestety Sławomir Peszko zdjął futbolówkę z głowy Gajosowi, a ten niemal na pewno skierowałby ją do bramki. Słowak chwilę później sam mógł mieć na koncie bramkę, ale zabrakło mu centymetrów. Do końca pierwszej połowy wynik się już nie zmienił.

W drugiej połowie czekaliśmy dziewięć minut na pierwszą sytuację, a szansę znowu miał Haraslin. Niestety oddał strzał zbyt szybko. Po tej okazji byliśmy świadkami kilku akcji w stylu „wymiana ciosów” z jednej i drugiej strony, lecz żaden zespół nie zdobył gola.

W 67. minucie znów powinna paść bramka dla Lechii. Haraslin pięknie dośrodkował, ale Karol Fila nie umiał oddać dobrego strzału głową.

Niewiele później, bo w 75. minucie Lechia pokazała, że potrafi być do bólu skuteczna. Rafal Wolski dostał idealne podanie Kubickiego, minął obrońcę i wykorzystał sytuację sam na sam z Dahne Było 2:0!. W 85. minucie Wisła miała rzut wolny, który został wykorzystany przez Dominika Furmana. Po błędzie Kuciaka było 2:1. Lechiści dalej atakowali, lecz brakowało konkretów.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił i Lechia wygrała 2:1. Z dorobkiem pięciu punktów podopieczni Piotra Stokowca zajmują 4. miejsce w tabeli.

Wisła Płock - Lechia Gdańsk1:2 (0:1)
D. Furman 85' - A. Sobiech 12', R. Wolski 75'

Lechia: Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Kubicki, Makowski, Gajos (88’ Chrzanowski) – Haraslin (81’ Łukasik), Sobiech, Peszko (63’ Wolski)
Rezerwowi: Alomerović, Chrzanowski, Kobryń, Egy, Żukowski, Sopoćko, Paixao.

Wisła: Dahne – Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Michalski (59’ Michalski), Rasak, Furman, Merebashvili (59’ Cabezali) , Szwoch (76’ Kuświk), Ricardinho, Zawada
Rezerwowi:Wrąbel, Sielewski, Kuświk, Cabezali, Rzeźniczak, Spychała, Nowak, Stępiński.

Żółte kartki: Rasak, Stefańczyk, Uryga – Sobiech, Augustyn, Mladenović, Chrzanowski.
Czerwone kartki: Paixao.
(rafz / lechia.gda.pl) 4 sierpnia 2019, 16:52

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.