Gdańsk: piątek, 23 sierpnia 2019

Remis po słabej grze

12 sierpnia 2019

Biało-Zieloni zagrali zbyt słabo i tylko zremisowali z Jagiellonią Białystok 1:1.
Lechiści weszli w mecz w dobrym tempie. Już w pierwszych minutach Slawomir Peszko sprytnie dośrodkował w pole karne, lecz koledzy nie wykończyli akcji. Chwilę później Jagiellonia mogła odpowiedzieć po dobrej kontrze. Ich strzał był z kolei mocno niecelny. W 10 minucie po wspaniałym dośrodkowaniu Karola Fili piłkę zgrał Flavio, a świetną okazję miał Lipski. Niestety uderzył lekko i prosto w bramkarza. Później piłkarze obu zespołów dużo biegali, ale brakowało konkretów. W 26 minucie po średnim dośrodkowani z lewego skrzydła w polu karnym odnalazł się Artur Sobiech i strzałem głową pokonał bramkarza. W 33 minucie byliśmy świadkami pięknej akcji Lechii, ale Fila oddał zbyt mocny strzał. 5 minut później strzał z rzutu wolnego oddawał Filip Mladenović, ale było w nim za dużo siły i za mało precyzji. Chwilę po tym z kontratakiem wyszli goście, lecz ich plany pokrzyżował swoim wślizgiem Michał Nalepa. W 43 minucie, gdy nic na to nie wskazywało bramkę dla gości zdobył Tomas Prikryl. Było 1:1? Nie, ponieważ gol został anulowany po wideoweryfikacji. Do końca pierwszej połowy wynik się już nie zmienił.

Druga połowa rozpoczęła się dość spokojnie. Dopiero w 53 minucie byliśmy świadkami pierwszej groźnej sytuacji. Na szczęście Filip Mladenović uratował Lechię wślizgiem. W późniejszych minutach za wiele się nie działo poza jedną kontrowersją, gdy mógł być rzut karny dla Lechii, ale system VAR uznał inaczej. Później dalej mało się działo, Az do 74 minuty. Wówczas obrona Lechii… właściwie ciężko powiedzieć, co zrobiła. Bramkę po fatalnym błędzie defensywy zdobył Mudrinski i było 1:1. Niestety po tym golu nic się nie zmieniło w grze Lechii. Biało-Zieloni byli bardzo słabi w drugiej części spotkania. Do końca meczu wynik się nie zmienił

LECHIA GDAŃSK – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1:1 (1:0)
BRAMKI: Sobiech 26’ – Mudrinski 74’

LECHIA: Kuciak – Fila (83’ Łukasik), Nalepa, Augustyn, Mladenović - Kubicki, Makowski, Lipski (89’ Wolski)- Flavio, Sobiech, Peszko (58’ Gajos)
Rezerwwowi: Alomerović, Chrzanowski, Kobryń, Gajos, Egy, Wolski Żukowski, Łukasik, Sopoćko

JAGIELLONIA: Węglarz - Bodvarsson, Arsenić, Runje, Wójcicki, Romanczuk, Pospisil, Camara (46’ Bida), Imaz (89’ Nawrocki), Prikryl, Klimala (60’ Mudrinski)
Rezerwowi: Sandomierski, Kadlec, Mitrović, Mudrinski, Silva, Bida, Nawrocki, Kostal, Kwiecień
(rafz / lechia.gda.pl) 12 sierpnia 2019, 19:54

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.