Gdańsk: poniedziałek, 24 lutego 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Po 19 latach Lechia zagra z Rakowem Częstochowa

18 sierpnia 2019

19 lat minęło od ostatniego ligowego spotkania Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa. Wówczas w sezonie 1999/2000 obie drużyny zmierzyły się w rozgrywkach II ligi.
W Częstochowie był remis 1:1, natomiast w Gdańsku Lechia wygrała 4:1. Kilka late wcześniej doszło do jedynych jak dotąd pojedynków na szczeblu Ekstraklasy. Występująca pod szyldem Lechia/Olimpia przegrała na wyjeździe 0:4, by u siebie na zakończenie sezonu wygrać 4:1. Tyle historii.

Raków w maju świętował awans do Ekstraklasy. Krocząc ku powrotowi do polskiej elity awansował także do półfinału Pucharu Polski. Na tym szczeblu trafił na Lechię i jak wszyscy dobrze pamiętamy uległ Biało-Zielonym 0:1 po bramce Artura Sobiecha.

Ekstraklasowy sezon Raków rozpoczął od porażki u siebie (czytaj w Bełchatowie) z Koroną Kielce 0:1. W 2. kolejce pokonał w Białymstoku Jagiellonię 1:0. Następnie poniósł dwie porażki: z Cracovią 1:3 oraz w Zabrzu z Górnikiem 0:1. Częstochowania wciąż czekają na pierwsze punkty u siebie. Niestety swoje domowe mecze muszą rozgrywać na stadionie w Bełchatowie, gdyż ich obiekt nie spełnia ekstraklasowych warunków licencyjnych.

- Każde nadchodzące starcie traktujemy, jakby było o mistrzostwo. Musimy zdobywać punkty, żeby utrzymać się w lidze. Będziemy dobrze przygotowani do niedzielnego spotkania. Wyjdziemy na boisko, by zdobyć trzy punkty. Wierzę, że po dobrym meczu wygramy w Bełchatowie - mówi dla oficjalnej strony Rakowa Miłosz Szczepański.

Lechia jak dotąd jest jedna z trzech niepokonanych drużyn w Ekstraklasie. Przed dwoma tygodniami odniosła wyjazdowe zwycięstwo w Płocku. Aby jednak nie mieć za dużej straty do czołówki lechiści to spotkanie powinni wygrać. Trener Stokowiec ma do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników poza leczącym kontuzję Arakiem oraz pauzującym za czerwoną kartkę Udoviciciem.

Początek meczu Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk o godz. 17.30.
(greg / lechia.gda.pl) 18 sierpnia 2019, 11:39
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.055